Derne İmam-ı Gazali Camisindeki geleneksel iftar büyük ilgi gördü

İSMAİL  ÇAKIR/BERGKAMEN-Tarihi maden ocağı Derne Gneisenau maden ocağında vaktiyle Almanya’ya ilk gelen yüzlerce Türk işçisine ekmek kapısı olmuştu.

Maden ocağı resmen kapandıktan sonra da eski maden ocağının yanında taşınmazı mülkiyeti satın alan Derne İmam-ı Gazali Camiinde geleneksel iftar yemeği büyük ilgi görüyor.

Cemiyet yetkilileri mescid haline getirdikleri binanın yanındaki yeri de satın alarak faaliyetlerini genişlettiler. Çevresinde örnek hizmetler veren cemiyete her milletten Müslümanlar gelerek, huzur ve huşu içerisinde ibadetlerini yapmaktadırlar. Her yıl olduğu gibi bu senede iftar ziyafetine yoğun ilgi gösterilmeye devam ediyor. Cemiyetin genç ve çalışkan imam Hatibi Özsoy Yeşilyurt ve diğer ilgililer misafirlere sıcak ilgi gösterdiler.

Genç imam Özsoy Yeşilyurt önce bizzat yemek dağıtan ekibe yardım ettikten sonra. Akşam ezan okuduktan sonra da, iftar ikramına geçildi. Samimi duygular içerisinde iftarını açan Müslümanlar. Duadan sonra kısa bir çay molası, daha sonra da yoğun katılımla cemaatla akşam namazını kılındı.

Teraviye kadar ve sonrasında hoş ve samimi sohbet ile gecenin güzelliğini ve samimi duygularını ortaya koymuş oldular. Dernek ilgilileri, mescid ibadete açıldığı günden beri Alman komşularıyle sonderece iyi ve uyumlu geçindiklerini. Alman komşularınında desteğiyle komşu binayı taşınmazı satın alarak hizmetlerini genişlettiklerini dile getirdidler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>