width=750

DİTİB Berlin bölgesi ‘Ezan Okuma Yarışması’ finali yapıldı

MENDERES SINGIN / BERLIN-DİTİB Berlin bölgesi ‘Ezan Okuma Yarışması’ finali Muradiye Camii’nde gerçekleşti. Öğle namazından sonra Berlin Din hizmetleri Ataşeliğine bağlı camilerde geçtiğimiz hafta, birinci olan öğrencilerin finalist olarak katıldıkları yarışmada, 1. Yunus Emre Camii’nden Mahmut Acar, 2. Kocasınan Camii’nden Muhammed Yıldırım, 3. Dresden Camii’nden Yunus Emre Yıldırım oldu.

Sıralamaya giren diğer yarışmacılar da jüri üyeleri tarafından 4. olarak ilan edildi. Yarışma öncesi Berlin Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Fuat CANDIR bir konuşma yaptı.

Konuşmasında yarışmalarla öğrencileri gençleri teşvik etderek taltif etmek camii hizmetlerinde ve din hizmetlerine aktif olarak yer almalarını sağlamak olduğunu ifade etti. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi ve Muradiye camii derneği tarafında ikram edilen yemekle program sona erdi.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>