DİTİB Dreieich ‘Balık Festivali’nde Kanser ile savaşan çocuklara yardım

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ: ‘HILFE FÜR KREBSKRANKE KINDER’

EUTURKHABER/DREIEICH-DİTİB Dreieich Camii yönetimi sosyal sorumluluk çerçevesinde güzel bir faaliyete imza attı. Her yıl şubat ayının 3. haftasında düzenlenen Balık festivalinin ana gaye ve teması; ‘Hilfe für krebskranke Kinder’. ‘Kanser Hastalığı ile Mücadele Eden Çocuklar’a yardım amaçlı gerçekleştirilen etkinliğe Dreieich Belediye Başkanı Martin Burlon ve ‘Hilfe für krebskranke Kinder Frankfurt Derneği’ni temsilen Annita Klee de katıldı.

Elde edilecek olan gelirin Kanser hastalığıyla mücadele eden çocuklara bağışlanacağı bu balık festivalini düzenleyen Dreieich Cami dernek yönetimine teşekkür eden Burlon, bu gibi faaliyetlerin devamı, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

YouTube Preview Image( videoyu tıkla/izle)

DİTİB Dreieich derneği başkanı Salih Sarıkaya açılışta misafirleri selamladı ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen bu programa katılan başta belediye başkanı Burlon olmak üzere çevre cemiyet başkanları, din görevlileri, vatandaşlar ve cemaata desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Sarıkaya, festivaldeki satışlardan elde edilecek olan gelirlerin Kanserle mücadele eden çocuklarla ilgililenen ‘krebskranke Kinder Frankfurt’a bağışlanacağını sözlerine ekledi.

Dreieich cemaat ve yönetimi ‘Balık Festivali’nde gönüllü olarak öğleden akşama kadar bu etkinliğe gelen misafirlere hizmet etmek için üstün gayret gösterdi. Dreiech cemiyeti Kadın Kolları Başkanı Leyla Hafik ve ekibi ve Dreieich Camii yönetim kurulu başkan yardımcısı Süreyya Tuncer de festivalin görünmez kahramanlarıydılar.

Programda ayrıca Orhan Öcal’ın yorumuyla ‘Medine Gülü’ İlahi Grubu da etkinlik boyunca seslendirdiği ilahi ve ezgileriyle festivale ayrı bir renk kattı.

200′ün üzerinde üyesi bulunan DİTİB Dreieich Camii başkanı Salih Sarıkaya ile Dreieich camii Din görevlisi Mehmet Karataştan ile festival ve amacı hakkında bilgi aldık.

DİTİB Dreieich Camii Başkanı Salih Sarıkaya, ‘Her yıl gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikleri geleneksel hale getirdik. Geçtiğimiz yıl buradaki satışlardan elde edilen gelirleri ‘Arakan’daki kardeşlerimize bağışlamıştık. Bugünkü elde edilen gelirleri de ‘Kanserle mücadele eden ‘Hilfe für krebskranke Kinder”e bağışlıyoruz.

Cemiyet olarak yardımlarımızı Hiçbir millet, ırk ayırımı gözetmeksizin kendi insanımıza olduğu kadar almanlara da yapıyoruz.

Cemaatımız ve çevre cemiyetler de bu etkinliği gönülden destekliyorlar, hepsine ilgileri nedeniyle teşekkür ediyorum. Herkese afiyetler olsun’ dedi.

DİTİB Dreieich Camii Din görevlisi Mustafa Karataştan da her yıl geleneksel olarak gerçekleşen ‘Balık Festivali’nin yeme-içmenin yanısıra bir sosyal sorumluluk faaliyeti olarak büyük bir etkinlik olduğuna işaret ederek, ‘Bizler bu toplumun bir parçasıyız. Bu topluma katma değer katıyor, imkanlarından istifade ediyoruz.

Camimizde özgürce ve güvenlik içerisinde ibadetlerimizi yapıyoruz ve sorumluluklarımızı da yerine getirmek istiyoruz. Bugün bu sosyal sorumluluk çerçevesinde yardımlaşmak amacıyla cami yönetimimiz, cemaatımız ve misafirlerimizle buradayız bu gibi etkinlikler yapıyoruz’ dedi.

DİTİB Dreieich Camii: Schlagfeldstrasse 48, 63303 Dreieich adresinde kendi mülkiyetinde faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>