width=750

Ditib Fatih Camii’nde güzel bir gelenek

RECEP DEMİRAY / ESSEN- Ditip Fatih Camii yönetim ve cemaatı kan bağışı yapmayı gelenek haline getirerek her yıl en az iki defa kan bağışı kampanyası düzenliyor.

Alman Kızıl Haç kuruluşu ile işbirliği içerisinde Cami Park alanına getirilen kan bağışı kamyonunda görevliler tarafından 4 er 5 er guruplar halinde kan verme imkanı bulan gerek cami cemaatleri,gerek se Essen UETD kurluşu ve gerekse mahalle sakinleri bu uygulamadan çok memnun.

Düzenlenen kan bağışı kampanyasına DİTİB Fatih Camii yönetim kurulu ve cemaati, Altenessen Yönetim Kurulu üyeleri ve cemaatinden ve UETD Essen teşkilatından Kadın kolları başkanı ve erkek temsilcilerden birer gurup katılarak destek verdiler.

Kan bağışına katılanlara ise 10-20 ve daha yukarı fazla defa kann vermişlere taktirnameler veriliyor. Ayrıca tüm kan bağışı yapanlara ise cami avlusuna getirilen tavuk kızartma arabasında kızartılan tavuklar ikram edildi.

Yetkililer bu güzel davranışın tüm cami ve teşkilatlar tarafından ciddiye alarak uygulamalı. Bu kampanyaya sağlık durumu elveren herkes destek vermeli. Çünkü kan yarın bize de lazım olabilir. Veya bir akrabamıza, bir arkadaşımıza, kardeşimize.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>