DİTİB Gnl. Başkanı seçilen Prof. Dr. İzzet Er görevine fiilen başladı

07 Ekim 2012 Pazar günü yapılan genel kurulda DİTİB Genel Başkanı seçilen Prof. Dr. İzzet Er Köln’e gelerek görevine fiilen başladı.

Cuma namazı öncesinde Köln DİTİB Merkez Camii’nde cemaate hitaben bir konuşma yapan eski DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Ali Dere, Prof. Dr. İzzet Er’i cemaatle tanıştırdı.

Prof. Dr. Ali Dere, Prof. Dr. İzzet Er(sagda)

Dere yaptığı konuşmasında özetle şunları söyledi: “İki seneden fazla bir zaman içerisinde, DİTİB yönetim kurulunda görev yaptım. Bundan sonraki çalışmalarımı üniversite ortamına kaydırmayı düşünüyorum. Bu iki senelik süre içerisinde hem Frankfurt hem de Tübingen üniversitelerindeki İlahiyat fakültelerinde derslere giriyordum. Bu çalışmalarımın daha da yoğuşlaşması nedeniyle, hocalarımızla da iştişare ederek, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin her türlü hizmetinde, ihtiyaç olduğunda katkı sağlamak düşüncesiyle bu hizmet kervanı çok kıymetli büyüğümüz Prof. Dr. İzzet Er hocamıza tevdi ediyorum. İnşallah muhterem hocamla birlikte Diyanet İşleri Türk İslam Birliği daha iyi mesafeler alacak ve bizler hocamızın bu çalışmalarında ona destek olacağız. Cenab-ı Allah hepinizin yolunu açık eylesin.”

Vatandaşları selamlayarak konuşmasına başlayan DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. İzzet Er de, “Köln’de yaşayan değerli kardeşlerim, her ne kadar bu görevi bize tevdi ettiler ise de, görüşlerinden her zaman istifade edeceğiz. Allah nasip ederse inşallah birlikte olacağız” dedi.

50 yıldır bu ülkede yaşayan insanların Muhacir ve Ensar benzetmesi ile değerlendiren Er, konuşmasını şöyle sürdürdü: “50 yıldır bu ülkede bulunan sizler buranın Muhacir’leri, aynı zamanda da Ensar’larısınız. Sizler Muhacir ve Ensar sıfatlarını birlikte taşıyorsunuz. Buraya gelen her insana, elinizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştığınız için de Ensar’sınız. Bu bakımdan, Asr-ı Saadetteki Muhacir ve Ensar ruhunu burada hakkıyla yaşamaya çalışıyorsunuz.  Bu hizmetimizde hepinizin desteğini, öncelikle de duanızı bekliyorum. Tabii insanız. Hepimiz hizmet yaparken bir takım noksanlıklarımız olabilir. Bizler mükemmel varlıklar değiliz. Mükemmel varlık bir tane var, O da Cenab-ı Hakk’tır. Dolayısıyle biz bu noktada hizmetimizi yaparken, birbirimizi yönlendirmemiz, birbirimizi tamamlamamız ve destek olmamız icab eder. Hepinize saygılar sunuyorum.”

Namazın ardından, Genel Başkan Prof. Dr. İzzet Er, eski Genel Başkan Prof. Dr. Ali Dere ve Genel Sekreter Suat Okuyan cemaatle teker teker tokalaşarak cumalarını tebrik ettiler.

euturkhaber.com

Comments are closed.