DİTİB iftar sofraları her kesimden insanı bir araya getiriyor

ERCÜMENT AYDIN/Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), bu yılki Ramazan ayı iftar sofralarını Gelin Gönüller Yapalım, Bu Ramazan ve Her Zaman“ sloganı ile gerçekleştiriyor.

Ramazan ayı boyunca devam edecek halka açık iftar sofralarının yanı sıra DİTİB Genel Merkez konferans salonunda akademisyenlere ve üniversite öğrencilerine, DİTİB personeline ve Alman komşularına, dini cemaatlere, sivil toplum kurumları temsilcilerine yönelik geniş katılımlı iftar programları düzenleyecek.

DİTİB‘in organizesiyle gerçekleştirilen halka açık iftar yemeklerinde bu yılın ilk iftar yemeği 6 Haziran 2015 Pazartesi günü verildi.

1996 yılında başlatılan halka açık iftar yemeklerinin geleneksel hale dönüştüğünü söyleyen DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, DİTİB olarak Almanya genelinde camilerde her akşam toplu iftarlar düzenlendiğini, genel merkezde ise halka açık iftar yemekleri hayır sever sponsorlarımız tarafından Ramazan boyunca her akşam 800 ile 1000 kişiye iftar yemeği verildiğini ifade etti.

Aşıkoğlu ayrıca aynı sofra etrafında yapılan iftarların dostluğu, birlik ve beraberliği pekiştirdiği, manevi iklimin bulunmaz fırsatları olduğunu ifade etti.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>