DİTİB Memmingen Camii daha kolay bulunacak

DİTİB Memmingen Camii artık daha kolay bulunacak. Memmingen Belediyesi ve Memmingen Trafik Müdürlüğü ile gerçekleştirilen ortak projede şehir girişlerinde 15 ayrı yere DİTİB Memmingen Camii’ni gösteren trafik levhaları dikildi.

Memmingen‘e dışından gelen vatandaşlara kolaylık sağlayan ve Almanya’da ilkler arasında yer alan proje ayrıca Memmingen’de yaşayan vatandaşlar arasındaki hoşgörü ve birlikte yasamanin bir göstergesidir.

Almanya’da şehirlerin girişinde alışık olduğumuz levhalarda genelde o şehirdeki kiliselerin ayin saatleri yazar. Artık Memmingen’e girenleri ise üzerinde caminin adresi olan “Schlachthofstr. 40″ yazılı levhalar karşılayacak. Dernek Başkanı Sebahattin Kasımfırtına, projenin gerçekleşmesine katkıda bulunan başta Memmingen Belediye Başkanı Ivo Holzinger (SPD) olmak üzere herkese teşekkür etti. Bu sayede 2008′de açılan Kültür Merkezi yakın zamanda çifte minare, halı saha, çocuk parkı, Gençlik Merkezi ve güneş panelleri ile yeniden açılış yapmadan önce tanıtım için bir başarılı proje daha yapmış oldu.

MEHMET KARACA-MÜNİH

Comments are closed.