BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

DİTİB, MÜSİAD ve IGMG Gençliği ‘Liderlik Semineri’nde buluştu

DİTİB Hessen Eyalet Gençlik Birliği, IGMG Gençlik Hessen ve MÜSIAD Gençliği Hessen’in birlikte düzenlediği ‘Liderlik Semineri’ Türk Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi. ‘Liderlik Eğitim Semineri’ katılımcı gençlerden büyük ilgi gördü.

Program IGMG Hessen gençliğinden Enes Yılmaz’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuk davetli TC. Frankfurt Eğitim Ataşesi Dr. Bora Başaran Liderlik konusunda kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Başaran, ”Kavramlar, olaya hangi çerçeveden bakıldığına bağlı olarak değişik anlamlar kazandığına işaret ederek başladığı konuşmasında. ”Liderlik bir rütbe değildir, Liderlik bir seçimdir.

Liderlik diğer anlamda ‘Güç’ anlamına gelir. Kavram olarak çeşitli anlamlara da gelir. Güç değişkendir, sonlanabilir.

Güç’ün birkaç faktörü vardır. Birincisi; Yasal sorumluluk, bunu siz almazsınız, bu size verilir. İkincisi; Bilgi gücü onu siz kendiniz edinirsiniz, kimse sizden onu alamaz”dedi ve mikrofonu ‘Liderlik’ konusunu işlemek üzere Umut Sav’a verdi.

Liderlik hakkında hem bilimsel hem tarihi açıdan kendine özgü anlatımıyla örnekler sunan Izgören Akademisi Genel Müdürü Umut Sav Liderlik seminerini “Kaplumbağa Terbiyecisinin Sırrı” temasını slayt desteği ile gerçekleştirdi.

Sav sunumunda katılımcı gençliğe ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ tablosunun her ayrıntılarıyla adeta insanlığa konuşmadan liderlik dersi verdiğini, hissettirdiği mesajları tablodaki hikâyesini adeta okuyarak enine boyuna inceledi. Umut Sav, bu tabloyu adeta dilimize tercüme edip anlam çıkararak, Lider nerede, nasıl durmalı, çalışanın kurumdan beklentileri, bir yöneticinin araçları neler olmalı, çok boyutlu liderlik, çalışanlar nasıl motive olacaklar, kurum felsefesi, vizyon-misyon gibi çok boyutlu konuları ele aldı.

Seminer sonunda plaket ve .içek takdimleri gerçekleşti. Katılımcılar seminerden çok şey öğrendiklerini ve memnun kaldıklarını ifade ettiler. Ayrıca yiyecek ve içecek ikramı da yapıldı.

Comments are closed.