DİTİB Neu-Isenburg Selimiye Camii’nde Kutlu Doğum programı..!

DİTİB’e bağlı olarak hizmetlerini sürdüren Neu-Isenburg Selimiye Camii’nde Peygamber efendimizin doğumu nedeniyle gençliğin hazırlayıp sunduğu program Cemaat tarafından beğeni gördü.

Selimiye Camii cemiyet başkanı Salih Özkan Türkçe ve Almanca olarak yaptığı programın açılış ve selamlama konuşmasında: ‘İlk defa gerçekleştirdiğimiz bu programa katılımızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. dedi.

Kutlu Doğum-Neu Isenburg Selimiye Camii

Özkan, programın hazırlanmasında emeği geçen Talha ve Elif Taşkınsoy ailesi ile Cemiyet İmam Hatibi Şerafettin Köprübaşı’na da teşekkür ederek, geleceğimiz olan yavrularımızın daha iyi bir müslüman olarak yetiştirilmesi için daha güzel adımlar atmak üzere velilerin desteğinin önemine vurgu yaptı.

Neu Isenburg kaymakamı ve belediye başkanının da selamlarını ileten başkan Özkan, ileride gerçekleşecek olan programlara katılacaklarını ifade etti ve başarı dileğinde bulunduklarını iletti.
Ardından Cermiyet İmam Hatibi Şerafettin Köprübaşı da yaptığı selamlama konuşmasında. ”Allah’ın üzerimizdeki nimetler saymakla bitmez, bizleri yaratılanların en şereflisi olan insan olarak yaratmakla en büyük nimeti vermiştir. ” dedi.
Allah’u Tealayı sevmenin yolunun, Hz. Muhammed SAV efendimizin ümmeti olma ve onun bizlere öğrettiğini yaşamak olduğunu ifade ettiği Köprübaşı’nın ardından erkek talebelerin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile program devam etti.
YouTube Preview Image
Daha sonra İlahiyatçı Talha Taşkınsoy ve Elif Taşkınsoy da selamlama konuşması yaptılar. Türkçe ve almanca yapılan konuşmalarda peygamber efendimizin örnek hayatından misaller verildi.
Program Camide eğitim gören Kız ve erken talebelerden Almanca olarak Peygamber Efendimizin hayatı şiirsel bir sunum yapıldı. Kız talebelerden Türkçe, Arapça ve Almanca ilahiler okundu.
İlahiyatçı Elif Taşkınsoy’un denetiminde eğitim gören kız öğrencilerin Hz. Muhammed Mustafa SAV Efendimize mektup yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.
Çok sayıda kız ve erkek öğrencinin katıldığı yarışma sonucu açıklandı. Emin Özkan, Sara Ahmadi ve Behesta Osman, Seher Koca, Esra Büyükyılmaz ve Zeynep Özkan yazdıkları mektubu kendileri cemata okudu.
Ayrıca, okuma-yazmayı yeni öğrenen en küçük kız öğrenci Hatice Elif Yunak’ın mektubu büyük ilgi gördü. Kız ve erkek evlatlarımızdan dereceye girenler ödüllerini Elif hocahanımdan aldılar.
Program boyunca Peygamber Efendimize (s)hep birlikte getirilen salavatlar ile sona erdi. Program sonunda öğrenci ebeveynlerinin evde hazırlayıp getirdikleri pasta, börek ve tatlılar cemaata ikram edildi.
NEU-ISENBURG/ALİ SAĞLAM
YouTube Preview Image
YouTube Preview Image
YouTube Preview Image
YouTube Preview Image
YouTube Preview Image

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>