DITIB Rottweil’den ‘Alemlere Rahmet’ anma programı

Ali ATİK- Ahmet KOÇ-ROTTWEİL-DITIB Rottweil dernegin düzenlediği ‘Alemlere Rahmet Rahmet Hz. Muhammed(sav) Anma Programı“ Beşyüze yakın bay ve bayan misafirlerin katılımlarıyla başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Ahmet Koç ve Fatih Bölge’nin sunuculuk yaptıkları program Hafız Kürşad Ispirli ve IGMG Avrupa Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma birincisi Erkam Adalar’ın sunmuş oldukları Kur’an-ı Kerim ziyafetiyle başladı. Salonu manevi atmosfere sürükleyen kardeşlerimizin hediye takdimlerini DITIB Rottweil Din Görevlisi Ismail Hakkı Kanca yaptı.

Ardından açılış konuşması için sahneye gelen DITIB Rottweil dernek başkanı Mustafa Keskinsoy, katılan bütün misafirlere teşekkür etti. Peygamer efendimizin ilk örnek alınacak kişi konusuna değinen Keskinsoy, güzel konuşmasını cemiyetin yapmış oldukları faaliyetleriyle tamamladı.

Programa misafir olarak davet edilen ve katılanlara selamlama konuşması yapan DITIB Baden Eyalet Birliği başkanı Cihan Savran peygamerimizin hayatından kısa örnekler verdi. Cihan Savran ayrıca Baden eyaletine mensup olan cemiyetlerin Alman, Türk ve diğer vatandaşlara yönelik hizmetlerin artması noktasına değindi.

Mustafa Keskinsoy, Cihan Savran’a ve Baden Eyalet Birliği Başkan yardımcısı Merican Durmuş hanıma hediyeler takdim etti. Wehingen cemiyetinden 16 Gencin oluşturduğu Tiyarto ekibi “Bekliyoruz” temalı gösterisiyle sahne aldılar. Misafirlere duygu anlar yaşatan ekip, gösteriden sonra ayakta alkışlandılar.

Bir saatlik ihtiyaç molasından sonra sahneye Yüksel Kormak ile Şifa ilahi gurubu çıktılar. Güzel ezgileriyle çok beğeni toplayan ekibe Türkiye’den tanınmış ilahi sanatçısı Sedat Uçan dahil oldu. Bir saatlik konser sunan Sedat Uçan ve Yüksel Korkmaz ile Şifa ilahi gurubu misafirlerden tam not aldı.

Gecenin son gündem maddesi olan ve sabırsızlıkla beklenen Ömer Döngeloğlu hoca kendisine has üslubuyla katılanları Asr-ı Saadet’e sürükledi.

Peygamer efendimizin çocuklugundan örnekler sunan Döngeloğlu, misafilere duygulu anlar yaşattı. Göz yaşlarına hakim olamayan katılımcılar sohbeti pür dikkat dinlediler. Beğenilen ve tam not alan program saat 21.30’ta sona erdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>