BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

DİTİB Spaichingen’de Hatim Proğramı

DİTİB Kadın Kolları’ndan güzel etkinlik

 

T.C. Karlsruhe Din ataşeliğine bağlı Spaichingen, Wehingen, Rottweil cemiyetleri kadınlar kolu geçtiğimiz Pazar günü ortaklaşa bir Hatim proğramı düzenledi. Spaichingen Fatih camii’ni dolduran öğrenciler, aileleri ve yakınlarının katıldığı proğram muhteşem geçti.

Sunuculuğunu Birgül Çıra hanımın yaptığı proğram, şehitler ve ölen din büyükleri için bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Spaichingen kadın kolları başkanı Fadime Yıldırım günün önemine binaen konuşma yaparak katılımcıları selamladı.

Proğramda öğrenciler tarafından Kur’an-ı kerim tilaveti okunurken, Kur’an da ayeti kerimelerin manaları, Hadis-i şeriflerin manaları okundu.

İlahiler, şiirler okunurken, öğrenciler tarafından kurulan tiyatro ekibi insanları güldürürken aynı zamanda da düşündürdüler ve seyredenlere güzel mesaj vermiş oldular.

Ayrıca, peygamber efendimizin doğumundan başlayarak, gençliği, hicreti ve ölümüne kadar olan yaşantısı özet olarak anlatıldı.

Proğram da büyük emeği olan 6 aydır Spaichingen Fatih camii’inde hizmet veren 31 yaşında ki Ayşegül Yılar hocahanım katılımcılara güzel bir konuşma yaparken, çalışmasında kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

Üç Cemiyet başkanlarının hocahanıma hediye takdimin ardından, cemiyet tarafından tüm öğrencilere Kur’an-ı kerim hediye edildi. Proğram cemiyetin hazırlamış olduğu yemek ikramı ile son buldu.

Ali ATİK / Spaichingen-euturkhaber.com

 

Comments are closed.