Doğuştan engelli baba çocuklarına maddi destek bekliyor

Şumnu’nun Kaolinovo (Bohçalar) ilçesine bağlı Doyrantsi(Doyranlar) köyünde ikamet eden  3 çocuk babası ve doğuştan engelli Rujdi Feradov Salimov (46)çocukları için maddi destek bekliyor.

EUTURKHABER aracılığı ile yardım çağrısı yapan baba Rujdi Salimov 200 leva engelli maaşı aldığını ancak geçinimi için yeterli olmadığını söyledi. 12, 9 ve 7 yaşlarında çocukları okula gittikleri için maddi sıkıntı çektiklerini dile getiren acılı baba,engelli olması nedeniyle ne tarım ne de hayvancılıkla uğraşamadığını söylüyor.

”BİZİ GÖRÜP ÖYLE YARDIM EDİN”

 Köy halkının genel  durumu kötü olduğunu anımsatarak,”herkes kendi geçim derdinde” diyor.
Ayaklarından engelli olan Rujdi Salimov çocuklarına yardım etmek  isteyenler için bizzat kendilerini ziyaret  edilmesine arzu ediyor.Böylece hiç kimse şüphelenmeyecek ve durumuz hakkında gözle görmüş olacaklar  diye ekliyor.Eşinin aylık işsiz imzası karşılığında 20 leva destek aldığını açıkladı.

Köyümüze gelmek isteyen duyarlı vatandaşlarımız 0896262690 numaradan beni arayarak veya köyde kime sorsalar bana yönlendirirler” diyor.

Çocukların başarılı olduklarını belirten baba yardımı tek sadece onlar için istediğini belirtiyor.
Baba daha çok elden yardım yapılmasını istiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>