BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

DTGB, İş Camiasını ‘Liderlik Seminerinde Buluşturdu.

EUTURKHABER/RÜSSELSHEIM-Kısa adı DTGB olan  Türk-Alman Girişimciler Birliği, iş camiasını ‘Liderlik Seminerinde buluşturdu. Michel Hotel Rüsselsheim konferans salonunda DTGB ve İzgören Akademi işbirliğiyle gerçekleştirilen seminer DTGB’nin faaliyetlerinin anlatıldığı bir video izlendi. Ardından Başkan Turgut Sezgin’in kısa açılış konuşması yaparak seminere katılan iş insanlarını selamladı ve bu güzel bir seminerin faydalı olması dileğinde bulundu.

Umut Sav’ın İş insanlarına sunduğu ‘Liderlik Semineri’ çok verimli geçti. Umut Sav’ın kendine has anlatımıyla ortaya serdiği ‘Liderlik’ konusunu, 1906 yılında ünlü Ressam, Devlet adamı Osman Hamdi Bey’in dünyaca ünlü ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ tablosu üzerinden liderlik vasıflarını açıklaması katılanlar tarafından ilgiyle takip edildi. Sav, Osman Hamdi Bey’in ressamlık aşkı, adı geçen bu eserinde ifade etmek istediği anlamları ve çıkarılacak dersleri seminerinde inceledi.

Umut Sav seminere katılanları da konuya dahil ederek, örneklerle görsel ve tatbiki olarak ortaya koyması seminere ayri bir canlılık kattı. Ressam resmi çizmiştir, anlamı ise resmi yapanın değil, o resme bakanın gönlündedir.

Osman Hamdi Bey’in ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ adlı eserini az bir farkla iki tane resmettiğini ifade eden Sav, bu resimlerde iki detayı anlatırken, birinci resimdeki bir detada ‘Kalplerin şifası sevgidir’, ikinci resimdeki detayda ise; ‘Kalplerin şifası sevgiliye kavuşmaktır’ notunun yazılmasını kendine has bir uslüpla anlattı.

Umut Sav, ”Osman Hamdi Bey Arkeolog olarak görev yaptığı sırada tarihi eserlerin yurt dışına kaçırıldığını görür, o tarihte, büyük fedakarlıklarla tarihi eserlerin yurtdışına kaçırılmasını önleme kanunu çıkartmayı başarmış ve bu kanun 1976 yılına kadar yürürlükte kalmış. Dünyada bu kanunu ilk defa Pariste çıkmış, altında Victor Hügo’nun imzası var. İkincisi İstanbul’da bunda da Osman Hamdi beyin imzası var.”

Her bireyin üzerinde bir enerjinin, bir ışğın olduğunu ifade eden Sav, ‘Acaba etrafımızı aydınlatma görevini icra edebiliyor muyuz?’ Sorusuyla da seminere katılanları derin düşüncelerle sevkederek ufuklarını genişletti. Oldukça verimli geçen seminer, katılımcılar tarafından büyük beğeni gördü.

 

 

 

 

Comments are closed.