BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

DTGB Türk-Alman İşadamlarını iftarda buluşturdu

KARARTI:”En iyi yatırım gençliğe yapılan yatırımdır” SEZGİN: ”İftar buluşmamız, saygı ve dostluğun ifadesidir”

EUTURKHABER/KELSTERBACH-Kelsterbach Rhein Main Türk Alman Ticaret Birliği (DTGB) geleneksel iftar yemeğinde Türk ve Alman işadamlarını buluşturdu.

Geleneksel iftara başta TC. Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı olmak üzere, Frankfurt Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Tansu Günendi, Kelsterbach Belediye Başkanı Manfred Ockel, Heusenstamm Belediye Başkanı Halil Öztaş, WSR Parti başkanı Joachim Walczuch, Rüselsheim Belediye Meclis Başkan yardımcısı Anja Echardt, MÜSİAD Hessen Başkanı Musa Aydın, İşadamı ve IHK Hanau Bşk. Yardımcısı Salih Taşdirek, HUB Başkanı İhsan Güler, TDU Rheinland Pfalz başkanı Ender Önder, KT Bank AG Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan, THY Frankfurt Müdürü Muhammet Ensar Karabulut, Kocagöl Groub Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocagöl, Autohaus İnoğlu sahibi Hakan İnoğlu, AOK Hessen Etnik Pazarlama Sorumlusu Necati Suözer, DEKU Shop sahibi Deniz Kurt ve çok sayıda STK temsilcileri ve davetliler hazır bulundu.

İftar öncesi Türk ve Alman davetliler kısa selamlama konuşması yaparak birlik beraberlik vugusu yaptılar. TC Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı yaptığı selamlama konuşmasında içinde bulunduğumuz Ramazan ayı nedeniyle manevi havanın yıl boyunca devam etmesi temennisinde bulundu.

Bu mübarek ayda yardımlaşma ve paylaşmanın zirve yaptığı bu manevi atmosferden istifade ederek içinde yaşadığımız toplumla kaynaşıp birlikte hareket ederek sorunların üstesinden gelinebileceğine değinen Karartı, yabancı düşmanlığı Türk düşmanlığı ve müslümanların ibadethanelerine saldırıların yoğunlaştığı bu günlerden ancak işverenlerle daha sıkı işbirliği içinde ve bölgedeki Alman işveren derneklerinde aktif görevler alarak safları sıklaştırmakla da daha etkili olunabileceği üzerinde durdu.

Karartı ayrıca, gençlerin geleceğimizin teminatı olduğuna vurgu yaparak, ‘En iyi yatırım gençliğe yapılan yatırımdır’ gençlerimize sahip çıkarak onları çağın gerektirdiği gelişmelerle donatıp yetiştirdirmemiz en büyük yatırımımız olacaktır’ dedi.

Rhein Main Türk Alman Ticaret Birliği (DTGB) Başkanı Turgut Sezgin iftar öncesi misafirleri selamladı ve; ‘Çok uluslu ve kültürlü bir toplum içerisinde yaşamamız bizleri Noel yemeklerinde buluşturduğu gibi, iftar sofralarında da bir araya getirmektedir.

Bu ve benzeri buluşmalarla, içinde yaşadığımız ülkede her kesim ve ülkeden insanlarla huzur ve barış içerisinde bir arada yaşayabilmeyi arzulamaktayız. Bu sofrada buluşan her görüş ve ırktan insanların bir araya gelmesi toplumun birbirine gösterdiği saygı ve dostluğun ifadesidir. Katılımınızdan dolayı teşekkür ederim’ dedi.

Alanya-Türkiye siyasi ve ekonomik ilişkilerin iyi olması burada yaşayan Alman-Türk toplumunun ortak arzusudur. Biz de DTGB olarak her türlü olumlu katkıyı sunmaya hazırız’. dedi.

Sezgin ayrıca, üyelerinin önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan IHK seçimlerine mutlaka katılmalarını, mümkünse sorumlulluk almalarının önemine vurgu yaptı.

Plaket takdimi ve toplu fotograf çekimleriyle devam eden program, Yaşar Yörük Hocaefendinin okuduğu Akşam ezanı ve yemek duasıyla sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>