width=750

Dua ile okula başlıyorum

DİTİB Berlin Türk Şehitlik Camiinde Bed-i Besmele Dua ile okula başlıyorum- programı yapıldı. Berlin’de ilkokul 1. Sınıfa yeni başlayacak olan 63 öğrenci için yapılan program, cami avlusundan çocukların din görevlileri eşliğinde tekbir, salavat ve besmele ile camiye girmeleri ile başladı.

Programı üst sınıflarda okuyan cami öğrencilerinin sunuculuk, Kur’an-ı Kerim tilaveti (Arapa-Almanca-Türkçe) ilahiler tarafından yapıldı. Program Din Hizmetleri Ataşeliği ve Ditib Berlin Eyalet Birliği tarafından organize edildi.

Programda yeni kurulan DİTİB Veli Eyalet Birliği Başkanı Rasiye hanım, DİTİB Eyalet Birliği Başkanı Fatih Eroğlu ve Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Fuat Çandır birer selamlama konuşması yaptılar.

Din Hizmetleri Ataşesi konuşmasında eğitimin öğrenci veli ve öğretmenden oluşacan üç temeli olduğunu, bu temel sağlam olursa çocukların eğitim ve öğretiminde ancak başarılı olunabileceğini, çocuklarımızı daha birinci sınıftan “Büyünce ne olacaksın” sorusu ile geleceğe yönelik idealize etmemiz gerektiğini, çocuklarımızın hepsini üniversite okuyacak idealizme en başından sevketmemiz gerektiğini ifade etti ve okula yeni başlayacak olan bütün öğrencilerden üniverite okuma sözü aldı.

Program Şehitlik Camii Dernek Başkanı ve Din görevlisi Süleyman Sani Küçük’ün yapmış olduğu duanın ardından çocuklara çeşitli hediyeler verilmesi ile sona erdi.

Ayrıca Şehitlik Camii aynı gün bir kermes tertip etti. Çok sıcak bir ortamda öğrenciler ve veliler Şehitlik Camiinin manevi atmosferinde günü Cami ortamında bir gün yaşadılar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>