Dünya Boks Şampiyonumuz Fırat Arslan; ‘Gücümü şnancımdan alıyorum’

İSKENDER GÜNGÖR/MEHMET PEKTAŞ-GUMURESBACH-Dünya ve Avrupa Boks Şampiyonluk ünvanını (WBO) elinde bulunduran Fırat Arslan UETD derneğinin davetlisi olarak Gummersbachda hayranlarıyla buluştu.

Bergneustadt Belediye salonunda yapılan programa T.C. Köln Konsolosu Nağı Tayru, Bergneustadt Belediye Başkanı Wilfried Holberg, Alman Engelliler Spor Derneği yöneticileri, belediye encümenleri, FDP,  CDU, SPD parti temsilcileri vatandaşlar ve yakın çevrede dövüş sporları ve spor salonları işleten Alman ve yabancı işletme sahipleri programı takip ettiler.

47 yaşındaki sporcumuzun  inancının kendisini bugünlere getirdiğini ve gücünü inancından aldığını ifade etti. Avrupalı Türklerin Almanyanın vazgeçemiyeceği bir değer olduğunun altını çizen sporcumuz, ilk kuşak  Almanyaya gelen büyüklerimizin Almanya’nın tekrar inşâsında büyük emeklerinin olduğunu,  her iki tarafında birbirine daha fazla yaklaşıp karşılıklı saygı ve sevginin arttırılmasına daha çok ihtiyacı var.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>