Düren Kermesine tüm komşular koştu

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları Köln Bölgesine bağlı Düren şubesi izin öncesi görkemli bir kermesle aileleri bir araya getirdi.

Şube başkanı Salim Koçpınar ‘’Mahallemizdeki tüm komşularımızı camimize davet ettik. Gördükki  ülkelerinde misafir bulunduğumuz Alman dostlarımız bizleri kermesimizde yalnız bırakmadılar. Gördüğünüz gibi buraya gelen insanların yarısı başka milletlerden dostlarımız. Haftalardır yaptıkları hazırlıklardan dolayı en başta kadın kollarımız olmak üzere tüm idareci arkadaşlarımız ve cemaatımıza yürekten teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar her kes katkı sağlayarak bizleri yalnız bırakmadılar. Bölge başkanımız Mehmet Dal bey de hutbe yarışmasını şubemize alarak dolaylı yönden destek oldular.  Benim  buradan  tavsiyem gerçi yapanlar mutlaka vardır ama,  bizler rahmet peygamberinin elçileriyiz. Müslüman hıristiyan ayırımı yapmadan tüm komşularımızı el ilanlarını posta kutularına atarak camiye davet etsinler, zira bizlerde öyle yaptık. Buraya bu gün o kadar çok Alman kardeşimiz geldiki. Sanki Açık kapı günü görünümü vardı. Kendimizi ifade etme olanağımız oldu. Çok ilginç sorularla karşılaştık. Kimisi her zaman göremedikleri camimizi merak etti. Onlara camiyi tanıtarak sorularını yanıtladık.Bizler kendimizi tanıtmazsak başkaları bizi birilerinin tanıttığı gibi tanır. Biz bu informasyonu yanlış kullandırmayalım. Bu ülkenin kalkınmasına katkı sağlayan ecdadımız ve bizler tarihte olduğu gibi herşeye rağmen Alman dostlarımızla kardeşce yaşamayı sürdürmek istiyoruz ‘’ dedi.

Düren camisinde kitap sergisinden çocuklara yüz boyama, hediyelik eşyadan Türk mutfağından çeşitli yiyeceklere ve konferansa kadar zengin bir sunumla Dürenliler farklı bir kermes etkinliğiyle sezonu sonlandırdılar. Kermese Genel Merkez personeli ve Avusturya müftüsü Mustafa Mullaoğlu katılarak bir konferans verdi.

İskender GÜNGÖR/KÖLN-euturkhaber.com

Comments are closed.