Düsseldorf Bölgesi 2. Şube Başkanları Toplantısında Konuşan IGMG Genel Başkanı Kemal ERGÜN:

‘Kapımız herkese açık’

İslam Toplumu Milli Görüş(iGMG) Düsseldorf Bölgesi 2012-2013 çalışma yılının ikinci  Şube Başkanları Toplantısı, Bölge Merkezi‘nde gerçekleştirildi.

İGMG Gnl. Bşk. Kemal ERGÜN

Solingen cemiyet başkanı Yavuz Demirtaş’ın okuduğu  Kur’an-ı Kerim ile başlayan toplantıda, yoklamayı Bölge Teşkilat Başkanı Erdoğan Ok yaptı.Düsseldorf Bölgesi icrasında  her hafta sonu  gerçekleştirilen eğitim dersi bu kez de şube başkanları toplantısında Bölge Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı İlhan Türkkahraman tarafından verildi.

İGMG Genel Başkanı Kemal Ergün,  Bölge Başkanı Yaşar Erim ve BYK üyeleri, şube başkanları, ve  IGMG özel kalem müdürü Mikail Demir ve şube başkanlarının katıldığı toplantının açış konuşmasını yapan bölge başkanı Yaşar Erim, Avrupa’da son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendirerek şube idarecilerine çeşitli tavsiyelerde bulundu.  Erim ‘birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptığı konuşmada ‘Hatalarımıza değil, yaptığımız iyi işlere bakıp, birbirimizi tebrik etmeliyiz.Bizim hedefimiz bütün cemiyetlerin kendi yerlerinde cemiyet hizmetlerini sürdürebilecek konuma gelmelerini sağlamaktır’ dedi.Daha sonra bBirim başkanları yaptıkları çalışmaları anlattılar. Bölge teşkilatlanma başkanı Erdoğan Ok, birim faaliyetleri hakkında başkanları bilgilendirdikten sonra, hafta sonu  Genel Merkez‘de yapılacak  teşkilatlanma toplantısına ilişkin şubelerden beklentilerini dile getirdi.Bölge Eğitim Başkanı Şaban Malkoç,  eğitim noktasında bölgenin geldiği nokta hakkında şube başkanlarına geniş çaplı açıklamalarda bulundu.Ardınan Bölge sosyal hizmetler başkanı Nihat Südeman, Kurban sorumlusu  Selim Bilgen, Hac ve Umre sorumlusu Selahattin Cankur, GM üyelik ve Cenaze sorumlusu Ahmet Demirci, Bölge irşad Başkanı Mustafa Bildik , Bölge Tanıtma Başkanı Bektaş Köroğlu ve diğer birim başkanları geçen dönemde yürüttükleri faaliyetlere ilişkin bilgiler sundular.

GENEL BAŞKAN ERGÜN’ÜN KONUŞMASI

Dilek ve temennilerin ardından İGMG Genel Başkanı Kemal Ergün mikrofona geldi ve  ‘Bulunmuş olduğumuz ülkenin kanunlarına uyacağız ve doğru sözlü olacağız.Kapımız herkese açık olacak ve ilk düşünülen yer bizim cemiyetlerimiz olacak. Kim olursa olsun, Milli Görüş cemiyetlerinde güvende olacak;  barış ve sevgiyi bulacak.Eğer bunu yapamazsak  hatayı kendimizde aramalıyız.30 yıllık olan cemiyetlerimiz var. Kimse kolaycılığa kaçmadan, kendi üzerine bu konuda ne düşüyorsa onu yapabilmelidir’ dedi. Toplantı, Willich Cemiyet Başkanı Ahmet Taşçı’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim’le son buldu.

Murat SATILMIŞ/euturkhaber.com

 

Foto- Turgut Kantaroğlu / Günay Topaloğlu


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>