Ebingen’de gençlik buluşması

Ali ATİK / EBİNGEN-IGMG Ebingen Bilali Habesi Camisinde “Beş Değer Herşeye Değer ” başlığı adı altında gençlik buluşması yapıldı. Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan programda Imam Hatip Sinan Yetiker, gençlerin camileri doldurmasının ve bir araya gelmesinin çok anlamlı olduğunu belirterek şöyle devam etti.

”Genç arkadaşlar Allah cc. bize yeryüzünde imar faaliyetlerinde bulunmak üzere bir ömür vermiştir. Ömrünüzün en değerli zamanı en kıymetli ani hiç şüphesiz suan içinde bulunduğunuz gençlik zamanıdır.

Ashabi Kehf olun, Ashab-ı Suffa’yi örnek alın, Musab olun, Enes olun, Habil olun; putları kıran Ibrahim olun, Ismail gibi adanmış olun. “Ben Allah’tan korkarım!..” diyerek nefsin tuzağına direnen Yusuf olun.

Kin ve düşmanlıkları dosluk ve kardeşliğe çevirin. Nefreti merhamet ve muhabbete donusturun. Ayrılık ve tefrikaları birlik ve beraberliğe çevirin. Siz anne-babanızın hayır duası ve milletin umidi olun”

Yapılan dua ve ikramın ardından program sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>