Eğitimde kalite yönetimi uygulamalarında Mersin çifte başarı elde etti

Eğitimde Kalite Yönetimi Uygulamaları 9’uncu Paylaşım ve Ödül Töreni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da katılımıyla Başkent Öğretmenevi Konferans Salonu’nda yapıldı. Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ ün de katıldığı ödül töreninde Mersin hem En İyi Ekip hem de En İyi Okul/Kurum kategorilerinde Türkiye dereceleri alarak döndü.

Yıllardır Kalite Yönetimi Uygulamalarında Ödül almayı alışkanlık haline getiren Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü bu yıl elde ettiği derecelerle bu başarıların tesadüf olmadığını kanıtladı. 2012-2013 kalite uygulamaları sürecine 3 bin 449 kurum ve ekibin başvuruda bulunduğu, bunlardan 20′sinin finale kaldığı yarışmada Mersin Yenişehir Suphi Öner Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü en iyi Okul/Kurum kategorisinde, Öğretmenevleri arasında Türkiye Birinciliği ve tüm Okul/Kurumlar arasında Türkiye İkinciliği ödülüne layık görüldü. Yine en iyi Ekip kategorisinde Tarsus Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu Türkiye Üçüncülüğü ödülünü aldı.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül “Toplam Kalite Yönetimindeki başarı halkamıza bu yıl da yeni bir okul ve kurumumuz eklenmiştir. Bunun mutluluğu ve heyecanı içerisindeyim. Kalite yolculuğumuzda elde ettiğimiz başarılarda büyük katkıları olan Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na şükranlarımısunarım. Ayrıca elde ettikleri derece için Yenişehir Suphi Öner Öğretmenevi ve ASO ile Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu’na da teşekkür ederim. Bu başarıların diğer Okullarımıza da örnek olmasını ve gelecek yıllarda da devam etmesini dilerim” dedi.

Mersin(Nevzat Kelleli Çağlar-Girne haber ajansı)

Comments are closed.