Ergün: ’50 Yıldır Barış ve Huzur için Çalışıyoruz.’

IGMG Hannover Bölgesi 2012-13 Çalışma Yılını Değerlendirdi

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları(IGMG) Hannover Bölgesi 2012-2013 Çalışma Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda 13 şubenin başkanları ve 400 idareci hazır bulundu.

Kemal Ergün

IGMGGenel Başkanı Kemal Ergün’ün de katıldığı sezon sonu değerlendime toplantısı, Hafız Şerafettin Gedikli’nin okumuş olduğu açılış Kur’an-ı Kerim’i ile başladı. Hannover Bölge Başkanı H.Davut Toklu açılış konuşmasında ‘Öncelikle tüm çalışma arkadaşlarıma şube başkanlarıma ve uzak yakın demeden bu toplantıya gelen tüm idareci kardeşlerime teşekkür ediyor, sezon boyunca göstermiş oldukları gayretten ötürü  tebrik ediyorum’ dedi. Toklu   bazı şubelerde yapılan istişare sonucu değişen şube başkanlarını tanıttıktan sonra yaklaşan ramazan öncesi Ramazan’da  yürütülecek çalışmalarla ilgili açıklamlarda bulundu. Hannover Bölgesinin Şubeler arası değerlendirmesinde ise dört şubeye başarılı çalışmalarından dolayı birincilik verildi.Ardından Bölge Gençlik Teşkilatı Şubeler arası Gençlik Teşkilatı değerlendirmesi, Bölge Kadınlar Teşkilatı Şubeler arası

H.Davut Toklu

Kadınlar Teşkilatı değerlendirmesi  ve son olarak Bölge Kadınlar Gençlik Teşkilatı Şubeler arası Kadınlar Gençlik Teşkilatı değerlendirmesi  yapıldı. Son olarak toplu bir değerlendirme yapan İGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, ‘ 2012-2013 çalışma sezonunu değerlendirirken idareciler olarak nefis muhasebesi yapmak zorundayız. Gerçekten bir yıl boyunca bana verilen görevi yaptım mı yoksa kaytardım mı? Önce bu soruyu kendimize sormalıyız’ dedi. Ergün ‘Milli Görüş Teşkilatlarını birileri hafife almaya kalkmasın. Biz 50 yıldır dünyanın her bir yanında barış ve huzuru sağlamak  için uğraşıyoruz ve şunu diyoruz  ‘Mazlumun yanında zalimin ise karşısındayız. Olmaya da devam edeceğiz. Biz teşkilat olarak “İnsanların en hayırlısı insanlığa ve insanlara faydalı olandır” düsturu ile yola çıktık ve o yolda ilerliyoruz. Tüm idareci kardeşlerime can-ı gönülden teşekkür ediyor bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum ‘ diye ekledi.

Toplantı Mustafa Yavuz hocaefendinin okuduğu kapanış Kur’an-ı Kerimi ile son buldu.

HANNOVER/ÖNDER KARACA-euturkhaber.com

Comments are closed.