Ergün; “Beratımızı kendimiz yazalım.”

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün Berat Kandili münasebetiyle bir tebrik mesajı yayımladı. “Rabbimiz bize nasıl ki, affedilme fırsatları sunuyorsa biz de insanları affedebilmek için çabalamalıyız. Başkalarının kusurlarını

IGMG Gnl. Bşk. Kemal ERGÜN

gündeme getirmek, onların yanlışları ile ilgilenmek yerine Rabbimizden almayı umduğumuz beratımızı, iman, amel ve taatimizle kendimiz yazalım.” diyen Ergün mesajında şunları söyledi:

“İnsan öbür dünyada yaptıklarının karşılığını zerre miktarı da olsa, mutlaka önünde bulacaktır. Bunun içindir ki, eğer orada beratımızı umuyorsak, o beratı bu dünyada kendimiz hazırlamamız gerekmektedir. Maalesef şahit oluyoruz ki, bugün insanların hakları sürekli ihlal edilmektedir. Hak sahibini ezmek, aşağılamak âdeta kahramanlık olarak görülmektedir.

Rabbimizden affedilmeyi daha çok umduğumuz bu gece vesilesi ile, insanların haklarını gaspetmekte ısrar edenleri doğru yola çağırıyoruz. En çok da insan haklarını ihlal etmeyi politik bir güç gibi kullananların, bu istismarlarından vazgeçmelerini istiyoruz. Bu gece mağfiret gecesi ise, bize düşen de affedici, bağışlayıcı olabilmektir. Bundan dolayıdır ki, başkalarına tahakküm etmek aslında en büyük zayıflıktır.  İslam dünyasının bu mübarek gecesini tebrik ederken, Rabbimizden beratımızı almayı nasip etmesini niyaz ediyorum.”

KAYNAK:www.igmg.org/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>