ESKAD, Mısır’da Mursi’nin idam kararını şiddetle kınadı..!

Kıbrıs’ta faaliyetlerini sürdüren Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği(ESKAD), Mısır’da Mursi’nin idamı ile ilgili verilen kararı şiddetle kınadı ve bu kararın bir an önce bozulması Mısır halkı ve İslam alemi için hayırlı bir karar olacaktır vurgusu yaptı.

İşte ESKAD’ın olayla ilgili basın açıklaması:

“Bugün Mısır’da, yaşanan darbenin ardından ortaya çıkan hukuksuzlukları adaletsizlikleri protesto ediyoruz.

Kardeş ülke Mısır’da, ilk bağımsız ve serbest seçimle cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi ve arkadaşlarına karşı işletilen haksız süreç devam etmektedir. Verilen cezanın bir askeri cunta tarafından verildiği aşikardır.

Muhammed Mursi’ye ve arkadaşlarına yönelik verilen idam cezasının bir önce bozulması ve kesinlikle müftünün bu kararı onaylamaması hem Mısır halkı ve hem de İslam ailemi için hayırlı bir karar olacağı inancındayız.

Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği(ESKAD) olarak biz yeryüzünde ezilen, sömürülen, yoksul ve yoksun bırakılan ve insanlarının oluk oluk kanı akıtılan tüm toplumların bütün bu zulümlere karşı ortak bir irade beyanıyla bir araya gelmesi gerektiğine inanıyoruz.

Hakkı üstün tutan bir anlayışla yeni bir dünya kurulmadığı müddetçe bu zulümler engellenilemeyecektir. Üç günlük iktidar ve çıkar hesapları ile bu ideali terk etmenin vebalini kimse ödeyemez. Hepimizin üzerine düşen zalimlerin karşısında ve mazlumların yanında yer alışımızda sahici olmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>