ESKAD: ‘Trafikte Sosyal Medya kullanımı kazalara neden oluyor’

Trafik haftası nedeniyle bildiri yayınlayan  Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği(ESKAD); Trafik’te seyir halindeyken sosyal medya kullanımın kazalara neden olduğunu vurguladı.

Sosyal Medya günümüzde hayatımızın her alanına girmiş durumda. Akıllı telefonların kullanımın git gide artmasıyla da bu yükseliş tavan yapmış diyebiliriz.

Hayatımızın her alanında kullandığımız bu mecralara bazen ara vermemiz hayati önem taşıyabilir. Bu alanlardan birisi de trafik. Trafikte seyir halindeyken sosyal medya kullanımı ile ilgili kazalar ülkemizde ve dünya da ölümlü kazalarla sonuçlanmaya başladı.

Görünen o ki ülkemizde ve dünyada sosyal medya kullanımı her gün git gide artacak ve ölümlü kazalarla sonuçlanmaması için şimdiden yasal tedbirlerin alınması gerekiyor.

Trafik haftası nedeniyle yayımladığımız bildirilerde ESKAD olarak üyelerimizden ve Kıbrıs halkından ricamız trafikte seyir halindeyken sosyal medya mecralarından uzak durmaları ve trafikte ki oluşabilecek kazalara karşı önceden tedbirlerini almaları temennisinden bulunuyoruz. Zorlu görevi yerine getiren Trafik polislerimizi de bu vesileyle ayrıca kutluyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>