ESKAD: ”Üreten bir Kıbrıs, Tüm Sorunları Çözer”

20. Yılına girerken Kıbrıs’ta ki faaliyetlerine hız kazandıran Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği(ESKAD),14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ile ilgili yayınladığı mesaj da “Üreten Bir Kıbrıs’ın tüm sorunları çözebileceğine” vurgu yaptı.

İşte ESKAD Genel Başkanı Recep Günaydın’ın Çiftçiler Günü Mesajı:

Ülkemizin tarımsal üretiminin her kademesinde alın teri olan çiftçi kardeşlerimizin üretim ve verimliliğin arttırılması, hayat standartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerinin tüm ambargolara rağmen Dünya pazarlarına ulaştırılması, tarım sektörü politikalarının istihdam ve sosyal politikalar içinde ele alınması tarımsal kalkınmamızda büyük yol almamızı sağlayacaktır.

Biz inanıyoruz ki üreten ve ürettiğini hakkettiği maliyetlerle tüketiciyle buluşturan Kıbrıs ve Kıbrıs halkı, ekonomik, sosyokültürel tüm sorunları çözecektir ve Kıbrıs halkı hakkettiği refah seviyesine ulaşacaktır.

Her türlü zorluğa rağmen Ülkemizin kalkınmasında, ekonominin büyümesinde soframıza ulaşan en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı ve ekmeğin üretiminde alın teri döken, çaba harcayan ve emek sarf eden  çiftçi kardeşlerimizin ve tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler gününü kutluyor, ürünün bereketli ve gerçek değerini bulacağı iyi bir gelecek temenni ediyorum”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>