Essen Başkonsolos Yardımcısı Sezai Ekiz,

Bergkamen yangınzedelerini ziyaret etti

Geçtiğimiz Pazartesi günü yangın faciasından kılpayı yara almadan kurtulan vatandaşlarımız, Essen Başkonsolos Yardımcısı Sezai Ekiz tarafından  ziyaret edildi.

 

BERGKAMEN-DiTİB Merkez Camii’ne gelen  Sezai EKİZ  beraberinde Din görevlisi  Mevlüt Büber olduğu halde yangının meydana geldiği  Gedachtnis Str. 10 adresindeki evin önüne gidildi.

Yangından ciddi zarar gören vatandaşlarımız konsolos muavini Ekiz’in ziyaretinden son derece memnun oldular ve  ”Devletimizin elinin buraya ulaşmasından çok  memnun olduk.

Acılarımızı bir nebze de olsa unutturdunuz. Her şeyimiz yanan evde kaldı,  zaten alsak ta zehir kokuyorlar. Yetkililer sakın yangın mahallindeki giyecekleri giymeyiniz diye bizleri uyardı. Mağduriyetimiz ortada. Sizi görünce acılarımızı unuttuk. Allah devletimize güç kuvvet versin”  diyerek duygularını dile getirdiler.

‘Devlet olarak yanınızdayız.’

ESSEN Başkonsolos Yardımcısı Sezai Ekiz de‚ ”T.C. Essen Başkonsolosumuzun selamlarını, sevgilerini getirdim Bugün devlet ve millet el ele ve gönül birliği içerisinde hareket etmek zorundayız.  Devletimiz vatandaşlarımızın yanında olacaktır. Her türlü ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazırız” dedi.

Olay yerinde bir süre vatandaşlarımızla sohbet eden  Sezai Ekiz, ”Allah‘a şükürler olsun ki, yaralımız yok. Can kaybınızın olmamasına sevindik. Başkonsolosluğumuzun hukuk uzmanları gerektiğinde sizlerin yanında olacaktır. Diğer temel ihtiyaçlarınız da ivedili bir şekilde karşılanacaktır.” şeklinde konuştu.

Ekiz vatandalşarımızla tek tek görüşerek geçmiş olsun dileklerini bildirdi. ESSEN başkonsolos yardımcısı Sezai Ekiz, Unna Çevresi Aleviler Birliğini de ziyaret ederek bir süre görüştü.

İsmail ÇAKIR-BERGKAMEN/euturkhaber

Comments are closed.