Essen-Katernberg Ayasofya Camisinde Mekke’nin Fethi Kutlandı.

R.Demiray,O.Demiray-IGMG Essen Katernberg Ayasofya camii, cemiyet bünyesi ve mekanlarında Mekkenin Fethinin 1390nıncı senyi devriyesi nedeni ile görkemli ve maneviyat dolu bir kutlama programı düzenledi.


Cemiyet başkanı Şahin Budak ,(BAYAN ve BAY)yönetici ekibi ve Cemiyetin çiçeği burnunda değerli İmam Hatibi Abdulmetin hoca efendinin birlikte organizesi ile meydana gelen Fetih kutlaması muhteşemdi.

Sunuculuğunun Cemiyet orta öğretim başkanı Mürsel Alan’ın başarı ile sunduğu program, Nedim Kuş hoca efendinin okuduğu Kur’an tilaveti ile başladı.

Birer selamlama konuşması yapmak üzere Cemiyet başkanı Şahin Budak, IGMG Ruhr A Bölgesi adına Bölge Gençlik Başkanı Resul Kale ve cemiyet eski hoca efendilerinden Yusuf Aslan mikrofona gelerek birer konuşma yaptılar.

Konuşmacılar tüm misafirleri ve katılımcılar selamlarken,bu anlamlı güne önem vererek katılmalarından dolayı teşekkürlerini ilettikten sonra bu müstesna ve anlamlı kutlamanın hayırlara vesşle olması dileklerinde bulundular.

Programa dalında ünlü dünya üçüncüsü Kari EŞ-ŞEYH AHMED YOUNİS MISRİ’nin sunduğu mükemmel bir Kur’an ziyafeti ile devam edildi. MISRİ avrupada böylesi manevi programların çokca ihtiyaç olduğu bugünde okuduğu muazzam tilaveti ile dinleyenleri çoşturdu ve adeta mest etti.

Verilen moladan sonra mikrofona davet edilen değerli ilahi sanatcısı HÜSEYİN SANDIKLI birbirinden güzel ilahi eserleri ve naatlar ile programa gökkuşağı rengi kattı.
Gecenin geç vakitlerine kadar süre gelen bu müstesna kutlama, Cemiyet imam hatibi değerli ABDULMETİN hoca efendini günün mana ve ehemmiyetini konu alan duygu dolu bir konuşması ile devam etti.

Abdulmetin hoca efendi konuşmasında Fethin Fazileti ve bizim almamız gereken derslerin yanı sıra, Fetihe giden yolda yaşanan zorlukları ve meşekkatleri dile getirdi. Kainatın Efendisi Hz.Muhammed s.a.v’ e bolca salavt-ı şeriflerin getirildiği bu muhteşem gece, gece yarısından itibaren Zikirler, Tevhitler, Selavatlar ve DUA halkaları oluşturularak gecenin manevi havası zirveye .

Bayan, bay, genç ,yaşlı her kademeden yoğun bir katılımla gerçekleşen bu muhteşem gece, karşılıklı sohbetler esnasında verilen yiyecek ve içecek ikramlarının ardından çekilen hatıra foğrafları ile son buldu.

Rabbim bu vesile ile tüm inananlara ve insanlığa sağlık ve barış içerisinde nice Fetih ve Hicri yıl kutlamaları nasip eylesin.

Comments are closed.