Essen’in Kasım Göksu dayısı hakka yürüdü..!

Essen, Gelsenkirchen ve Bochum çevresinde sevilip, sayılan ilk nesil ve samimi dava adamı Kasım Göksun dayımız belirli bir süredir yaşamış olduğu hastalıklarına malesef yenik düşerek Hakk’ın rahmetine kavuştu. Çevresinde çok sevilip, sayılan mücahit ağabeyimiz islamı davada maddi ve manevi çalışmaları ve hizmetleri ile hep ilklerden olmuş, hep islamı yaşamak ve yaşatmak için mücadelesini vermiştir.

1969 yılında birinci nesil olarak Almanya’ya gelen Kasım Göksu’nun, 5 oğlu ve bir kızı için Tyssen Fabrikası’nda işe başlayarak bir taraftan rızık mücadelesini verirken, diğer taraftan, müslümanlar için hiç bir imkanın olmadığı o zamanlarda her konuda camilere destek olmuş, insanlığa faydalı olmak için azami gayret göstermiştir.

21.05. 1937 Konyanın Bozkır ilçesi Teperas köyünde dünyaya gelen Kasım Göksu dayı Essen – Steele Camii’nde sevdiklerinin gözyaşlarını tutamadığı cenaze namazı ve alınan helallik alınmasının ardından IGMG Ruhrbesttungen Firması aracılığı ile doğduğu yer olan Konya’nın Teperas köyüne gönderildi. Gözleri dolu dolu olan Hocaefendinin kıldırdığı cenaze namazında, eşi de güçlükle ayakta zor tutuldu.

Bizler de euturkhaber Ruhr-A olarak Göksu ailesi ve yakınlarının ve tüm dostlarımızın başı sağlığı dilerken, kıymet ağabeyimize de Yüce Rabb’imizden gani gani rahmetler ve cenneti ile ödüllendirmesini diliyoruz.

R. Demiray, O.Demiray/Essen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>