Esslingen Fatih’de Muhteşem İcazet Töreni

Mustafa ERKUŞ/OBERTÜRKHEIM-IGMG Esslingen Fatih Camii Eğitim çalışmalarında bir kademe daha ileri giderek Fatih YILDIRIM ve Furkan YILDIRIM için icazet programına ev sahipliği yaptı. 2015 Haziran’da hafızlık kurslarını başlatan Fatih Camii 2017′de dört kız hafız yetiştirerek başlangıcını yaptı. 2018 yılında da iki erkek hafiz yetiştiren Faih Camii meyvalar toplamaya başladı.

Bundan dolayı güzel bir icazet programı tertiplendi. Obertürkhem Turn –Versamlungshalle’de. Açılış okunan Kur’an-ı Kerim ile başlayan program Esslingen Fatih Camii başkanı Ömer YAŞAR, çocukları iki oğlu da Hafız olan Fatih ve Furkan’ın babaları Abdullah YILDIRIM, IGMG Württemberg bölgesi irşad başkanı Eyüp ESEN’in selamlama katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür konuşmaları takip etti.

Gönül dostlari ilahi grubundan Saffet DEMIRÖZ ün ilahileriyle devam eden program daha sonra IGMG Esslingen Fatih Camii Eğitim müdürü Ilhami YASAR’ın hafızlık icazet merasimi ile bilgilendirme yaptı. Bilgilendirmede öne çıkanlar.

Hafızlık kursumuz haziran 2015′de açıldı.

14 erkek 19 kız talebeyle başlamıştır.

4 ve 6 aylık ön hazırlık ve hazırlık süreci olmuştur.

Ilk hafız mezunlarını mart 2017′de vermeye başlamıştır.

Bugüne kadar 4′ü Kız, 2′si Erkek olmak üzere 6 Hafız yetiştirmiştir.

Toplamda su an hala 26 talebemiz (13 Erkek 13 Kız ) talebe hafızlık kurslarına devam etmektedir.

Esslingen Fatih Camimizde toplamda 300 öğrenci eğitim almakta 25 eğitmenle beraber

135 Erkek 165 Kız talebe.

Bilgilendirme konusmasına Esslingen Fatih Camii’nde bu çocukların eğitiminde emeği geçen tüm eğitmenlere velilere en ufak bir emeği olan herkese teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

İcazet programına IGMG Genel merkez Irşad başkanı Celil YALINKILIÇ da katılarak selamlama konuşması yaptı.

Yalınkılıç; ”Bugün Esslingen Fatih camisinde bu hafızların yetiştirilmesinde ve bugün bu yavruların hafiz olarak eğitimlerini tamamlamalarından dolayı mutluluğu ve sevinci bir arada yaşıyoruz.

Esslingen Fatih’de bu Hafızlık kursları üç sene öncesinde başlamıştı bugün hasat mevsimi meyvalarımızı topluyoruz hamdolsun. Bu yavruların yetişmesinde emeği geçen A dan Z’ye herkese takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum. Hafızlık çalışmalarımızı tüm Avrupa’daki şübelerimizde devam ettiriyoruz.

Bugün 400 Km uzaktan bu gençlerin bu icazet programına katılmak için geldim. Değer mi, değil arabayla gelmek, yürüyerek bile gelmeye değer. Hatta sürünerek bile olsa gelmeye değer.

Bu tür toplantılara gelmek bizim boynumuzun borcudur. Şu görünen tablo anlatılamaz. Avrupa’daki zor eğitim şartlarında bu büyük başarıyı gösteren bu gençler için gelmek bizim için bir onurdur.

Beş yıl önce başlattığımız bu hafızlık çalışmaları 10 Bölge 47 şübede halen toplam 1,161 talebeyle hafızlık kurslarımız devam ediyor. 36 Bölgesi bulunan bir teşkilatız ve tamamında bu çalışmaları yapma gayreti içerisindeyiz.

Çalışmalarımızda durmadan devam ediyor. Bize bu güzel ortamı sağlayan ve programı hazırlayan şübemize eğitmenlerimize velilere tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum’ dedi.

Württemberg bölgesi baskan vekili ve teskilatlanma başkanı Aydın GÜRAN’a selamlama ve tebrik konuşması yaparak programda yerini aldı.

Esslingen Fatih Camisinde hafizlıklarını tamamlayan iki kardeşin Fatih ve Furkan YILDIRIM için hazırlanan bir sinevizyon gösterimi ile program devam etti. Esslingen Fatih Camii imam hatibi Muhammed Fatih Hoca Camiinde halen ve hafız olan erkek talebelerin tanıtımlarını yaparak hemde toplu halde ilahiler söylediler hepsine ayrı ayrı süreler okutarak devam eden icazet programı Hafız Fatih ve Furkan kardeşlerin cüpbe ve sarık giydirme ile beraber hafızlara hediyeler takdim edildi.

Çorumlu hafızlar için özel hazırlanmış leblebi paketlerini programa katılan misafirlere takdim ettiler. Program, toplu dua ve açılışta olduğu gibi kapanış da Kur’an-ı Kerim ve ikramla son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>