width=750

EUBA’dan bayramlaşma programı

MENDERES SINGIN/BERLIN-EUBA salonunda düzenlenen bayramlaşma merasimine Berlin Başkonsolos muavini Erdinç Ergüven, iş adamları, dernek ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldılar.

EUBA Başkanı Halil Kaya, „Bayramlar milli ve manevi duyguların doruğa çıktığı, sevgi, saygı ve kardeşliğin pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olan en müstesna günlerimizdir.

Bayramlaşma merasimleri de sosyal ve kültürel hayatımızın vazgeçilmezlerindendir. Bu vesile ile EUBA’da gerçekleştirdiğimiz Bayramlaşma Programımıza iştirakiniz bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir.

Hepinizin Bayramını tebrik ediyor, nice bayramlara ulaşmayı Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.’’ diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Başkonsolos Muavini Erdinç Ergüven ise, bayramların birlik ve beraberlik açısından önem taşıdığına vurgu yaparak, “Dinî ve Kültürel değerlerimizin en önemli unsurları olan bayramlarımız, bizleri birleştirici ve kaynaştırıcı olması nedeniyle özel günlerdir.

Bu günlerin önemini iyi anlamalı ve değerini bilmeliyiz. Bir bayramda daha siz değerli vatandaşlarımızla birlikte olmaktan mutluyuz.

Ortak temennimiz; bu bayram ülkemizin ve tüm İslam aleminin barış ve huzuru yakalamasına vesile olur, zira bu bayramda da Arakan Müslümanlarına yapılan zulümler bayramı buruk geçirmemize neden oldu.

Nice bayramlara huzur ve güven içinde kavuşmak dileğiyle tüm EUBA mensuplarının ve Müslümanların bayramını tebrik ediyorum.’’ Diyerek katılımcıların bayramını kutladı.

Konuşmaların ardından yapılan kurban eti ikramı ile sohbet ve ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>