Fest-i Ramazan Hazırlıkları Tamam

Geçen yıl ilkinin büyük bir coşku ile gerçekleştirildiği Fest-i Ramazan 2012’yi daha büyük alan ve daha kapsamlı bir program içeriği ile Fest-i Ramazan 2013 takip ediyor.

Fatih Özkara

Hummalı bir ön hazırlık  çalışması sonucu 2013 Fest-i Ramazan Programı da tüm detaylarıyla ziyaretçilerinin hizmetine hazır. 06 Temmuz  ila 4 Ağustos arası NRW’nin en görkemli stadt ve salonlarından olan Westfalenhalle’lerde yaklaşı 96 bin metrekare  üzerinde kapalı alanda gerçekleştirilecek.

30 gün 30 program sloganı ile çağrı yapan Fest-i Ramazan Koordinasyon Kurulu başkanı Ergün Özkara; ‘’2013 Yılı  Ramazan ayı boyunca yine aynı heyecanı daha güzel bir şekilde sizlere yaşatabilmek için tüm ekibimiz ile çalışmalarımız hızlanmıştır. İkincisini tertip etmekte olduğumuz Organizasyonumuzu daha geniş bir mekanda, yeni yerimizde yaklaşık 96 bin metrekare alanda gerçekleştireceğiz inşallah’’ dedi. Özkara ayrıca programa birçok sanatçı ve oyuncunun katılacağını müjdelerken, ‘’Çocuklar ve yetişkinler için saymakla bitiremeyeceğimiz birçok etkinlik ve eğlence  imkanları yer alacak ve Ramazan boyu leziz Türk yiyecekleri ile İftar yaparak eğleneceksiniz. Ayrıca Fest-i Ramazan programımızın ziyaret saatleri ilk üç gün 12.00 ila 00.00 arası daha sonra 18.30 – 02.30 arası  gerçekleştirilecektir. Giriş ücreti ise 1 € dur.’’ dedi.

Ergün  Özkara son olarak, ‘’Avrupa’da da kültürümüzü en güzel bir şekilde yaşayalım ve yaşatalım derken,  bu  vesile ile hepinizi Avrupa’nın en büyük Kültür ve Ramazan Festivali ünvanı taşıyan ‘’Fest-i Ramazan 2013’’ e davet ediyorum’ dedi.

R. Demiray/Dortmund  

 

Comments are closed.