width=750

FİNEM Eğitim Merkezi Açılıyor

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları Köln Bölgesinin önümüzdeki hafta sonu açacağı eğitim merkezi için son çalışmalar yapılıyor.

Finnetrop ilçesinde ihaleyle alınan postane binası yaklaşık 3,5 yıldır yapılan çalışmayla bilimsel ve modern bir görünümle açılış için gün sayıyor. Finnetrop Eğitim Merkezi külliyesi başkanı Ramazan Olmaz, FİNEM’in açılışıyla ilgili EUTURKHABER’e şu açıklamalarda bulundu.

”2013 ekim ayında özellikle belediyenin tercihini bizden yana kullanmasıyla eski postahane binasını satın aldık. Aldık diyoruz ama bu bizim içinde sürpriz oldu. Zira 25-30 km. lik alanda 60 ailelik bir müslüman Türk dokusunun olduğu bir yerden bahsediyoruz. 1981  yılında açtığımız Finnetrop’un ilk  camisi aslında bize cami hizmeti için yetiyordu. Fakat Avrupada yetişen yeni neslimizin dilde, dinde kültürde git gide hızlanan erime bizi modern bir eğitim külliyesine zorladı.

YEREL ALMAN BASINI AÇILIŞI GAZETELERİNDEN DUYURDU
Geçtiğimiz hafta ziyen Alman basını Finnetrop beldesine zenginlik katan eğitim merkez binamızın belediye başkanı ve  kaymakamın da iştirakiyle açılacağı haberlerini yaparak bizleri onura ettiler.

3.5 YIL SÜREN İNŞAAT
Yaklaşık 3,5 yıldır inşası süren bir çalışmayla hamdolsun açılışa hazır bir konuma geldik. Geldik diyorum ama bu noktaya nasıl geldiğimizi  biz bile unuttuk. Yaklaşık yarım milyon euroyla mal olan bu ilim yuvasında hamdolsun faize hiç bulaşmadık. Maddi potansiyeli olmıyan bir köyden bahsediyoruz,  belki 50 bin euro kadar bir meblağı Finnetroplular ödedi. Gerisi sağolsun yönetimdeki kardeşlerimizki özellikle Tevfik Karataş diyeceğim ama hepsi adeta işinden çıktığı gibi gece gündüz inşaatta yattılar, ayrıca nerede hangi şehirde bir ışık görse 3 yıl boyunca arazide sıcak kaynak temin ettiler. Biz bu inşaatta bir kere daha gördük ki, bu dava Allah’ın davası olunca kolaylaştıran da yine “O” oluyor.

AKILLI TAHTA UYGULAMASIYLA MODERN SINIFLAR

FİNEM Eğitim Merkez Külliyemiz yaklaşık 1.200 metre kare kapalı, 2.560 metre kare arsasıyla geniş bir alana sahip. İçerisinde bayanlar ve erkekler mescidi, yemekhane, yatakhane, engelliler için tüm alt yapı, bir lojman, lokal, kadınlar ve gençlik merkezi, ana sınıfı, yaklaşık 120 öğrenci kapasiteli 5 sınıfımız ki, bu sınıflar tamamen eğitim müfredatındaki teknolojiye uyumlu, hem akıllı tahta hem de internet bağlantısıyla Kreis Olpe’deki tek özel eğitim merkezi olma özelliğini taşıyor.

7-8-9 TEMMUZ 2017 DE AÇILIYORUZ

7 Temmuz Cuma günü inşallah IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün hocamızın kıldıracağı Cuma namazıyla kapılarımızı bölgedeki tüm müslüman topluluklara açacağız.

Bu vesileyle bize bu güne kadar yardımlarını esirgemiyen başta IGMG Köln Bölge yönetimi ve Achen’dan Siegen’e kadar 30 kadar camimizin cemiyet başkanlarımıza ve yardım eden hayır sevenlerimize, başta SELAM Food , THY gibi onlarca sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Açılışta aramızda bulunacak olan ÖMER Döngeloğlu, M . EMİN Yıldırım hocamıza ve yine Türkiye’den katılacak sanat.ılardan Bilal Göregen, Geeflow başta olmak üzere bir çok etkinlikle inşallah eğitim merkezimizi açacağız.

IGMG Köln Bölgesi Kadınlar teşkilatı otobüs tutarak açılışımıza geleceklerini yeni öğrendik çok mutlu olduk. Bu vesileyle böyle önemli bir günümüzde tüm müslüman kardeşlerimizi açılışa bekliyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>