width=750

Finnentrop ilk mezunlarını verdi

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-slam Toplumu Milli Görüş Teşkilatlarının (IGMG) modern eğitim merkezlerinden FİNEM 2017 sonbahar tatilinde ilk kez kapılarını açarak çevredeki tüm müslüman çocukların hizmetine girdi.

Geçtiğimiz öğrenim sezonunun sonunda inşası tamamen biten Finem dershanesi okul tatillerinde çocuklara yatılı , hafta sonları yatılı eğitim kampı yapmak istiyen ve yine ders yardımı ve çeşitli kurslarla bölge insanlarına hizmet vermeye devam edecek.

Milli görüş teşkilatları Köln bölgesi geçtiğimiz hafta sona eren sonbahar okul tatilinde kız ve erkek çocuklara yatılı eğitim programı düzenledi. 10 u kız olmak üzere yaklaşık 40 çocuğa verilen yatılı eğitim proğramında, veliler ve çocukların memnun oldukları gözlendi.

Finem eğitim merkezi başkanı Ramazan Olmaz gazetemize eğitim kampıyla alakalı şu bilgileri aktardı. “ 4 eğitimci nezaretinde 40 yavrumuzu 15 gün boyunca misafir ettik.

Çocuklarımıza dini kültürel verdiğimiz derslerin haricinde her gün öğleden sonraki etüd proğramlarında farklı bir şeyler yaptık. Bunları özetlersek bir günümüzü şehrimizdeki tabi mağara ve coğrafi güzelliklerin bulunduğu noktalara gezi düzenledik, bir başka günü filim akşamı yaptık sinema atmosferinde bir gece idi, yine bir başka günümüzde bölgemizin en güzel yüzme havuzuna götürdük.

Futbol basketbol zaten olmazsa olmazlarımızdı, bir akşam dışarıda yemek yedirdik yavrularımıza, özetlersek dönem sonunda çocuk ve velilerin buruk ayrılışından bizde anladıkki tahminlerin üzerinde memnuniyeti yaşatmışız onlara. Bu ifadeyi bizzat ekseri kursiyer ve velilerimizden işittik.

Tabi ben burada emeği geçen tüm idareci kardeşlerimin tümüne birden teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki tatillerde kapasitemizin yavaş yavaş tümünü kullanıp daha çok yavrumuza hizmet vericeğiz.” dedi.

Tüm çocukların velileri kursun son günü bizleri yalnız bırakmadılar.IGMG Köln Bölge başkanı Selahattin Demirci ve eğitim başkanı Cengiz Özen mezuniyet törenine katılarak kısa selamlama konuşması yaptılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>