BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Frankenthal Belediye Başkanı Milli Görüş İftarındaydı..!

IGMG Rhein Neckar Saar Bölgesi Frankenthal şubesi geçtiğimiz günlerde geniş kapsamlı bir iftar resepsiyonu düzenledi. Resepsiyona, yeni seçilen sene başında Büyükşehir belediye başkanlığını devralacak olan belediye başkanı Martin Hebich, Polis Kriminal şefi Heiko Arnd ve dialog sorumlusu Heribert Urban, Eyalet Milletvekili Christian Baldaufun yazı işleri sorumlusu Doris Schwarz, Luther Kilisesi papazı Martin Henninger, Frankenthal CDU Başkan yardımcısı Bernd knöppel, SPD’den Alis Hoppenrath, TDU yönetim kurulu üyesi Sertaç Bilgin ve çok sayıda misafir, mülteci ve vatandas katıldı.

Misafirleri karşılayan Frankenthal uyum meclis üyesi ve RNS Bölgesi Basın-Yayın Başkanı Frankenthal Sorumlusu Mehmet Çalay, davete katılanlara teşekkür ederek hosgeldiniz dedi. Program cemiyet başkanı Nadir İdare’nin açılış konuşması ile başladı. Idare konuşmasında misafirleri selamlayarak hosgeldiniz dedi. Frankenthal Milli Görüş olarak her zaman iyinin ve güzelin yanında olmaya çalıştıklarını resmi makamlarla dialog halinde birlikte çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

Daha sonra Belediye Başkanı Martin Hebich kısa bir konuşma yaptı. Hebich konuşmasında seçimden yeni çıktıklarını, kendilerini destekleyen vatandaşlara teşekkür ettiğini ifade ederek bu akşam burada olmaktan çok memnun olduğunu Frankenthal Milli Görüş olarak çok güzel çalışmalar yapıldığını bilhassa mültecilere akşamları iftar verilmesinin çok şeylerin paylaşılmasının kendisini etkilediğini söyledi.

Gelecektede birlikte çalışmalar yapılacağının sözünü verdi. Cemiyet Imam Hatibi Ensar Gülhan Hocaefendinin okumuş olduğu ezanın ardından oruçlar açılarak yemekler yendi. Geç vakitlere kadar Polis yetkilileri camiye gelen mültecilerin sorunları ile yakından ilgilendiler. Misafirlere hazırlanmış küçük hurma paketciğinin yaynında hazırlanmış hadıs hediye edilerek hatıra fotografı çekinilerek vedalaşıldı.

FRANKENTHAL -MEHMET CALAY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>