Frankenthal Halkı Büyükşehir Belediye Başkanını Seçti..!

Rheinland-Pfalz eyaletinin Frankenthal şehrinde Mayıs ayı sonunda yapılan seçimde yeni Büyükşehir Belediye başkanı belirlendi.

Seçimi CDU’lu aday Martin Hebisch kazandı. Zorlu bir seçimin sonunda diğer adaya göre az bir farkla kazanan Hebich yaptığı açıklamada kendisine oy veren ve vermeyen herkese hizmet edeceğini tüm Frankenthal halkının büyükşehir belediye başkanı olacağının sözünü verdi.

Sonuçların açıklandığı akşam belediye binasında büyük bir kalabalığın olması seçimlere ilginin çok fazla olduğu ortaya koydu. Seçim sonuçlarının açıklandığısırada tanınmış simalardan, yani uyum meclisi üyesi, Frankenthal Milli Görüş ve IGMG RNS bölgesi basın-yayın başkani Mehmet Çalay; Frankenthal’li eyalet Milletvekili Christian Baldauf yeni başkanı yalnız yalniz bırakmadılar. Yeni göerevine 2016′da baslayacak olan Hebich’e şimdi görevde olan Theo Wieder de başarılar diledi.

Frankenthal-Mehmet Calay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>