Frankenthal Hicret Camii’nde açık kapı gününde komşular ağırlandı

MEHMET ÇALAY/FRANKENTHAL-Almanya’nın birleşmesi dolayısı ile oluşan resmi tatilde IGMG RNS Bölgesi Frankenthal Hicret Camii de her yıl olduğu gibi bu sene de bu organizeye katıldı.

Bölgede Ludwigshafen, Viernheim, Worms, Germersheim, Frankenthal, Mainz, Östringen cemiyetleri katıldı. Öğle namazından sonra başlayan program Hakan As´ın selamlama konuşmasıyla başladı.

Gençlik teşkilatı başkanı Tolga Yaşar ziyaretcilere sinevizyon eşliğinde sunum yaptı. Misafirler arasında Frankenthal polisinden uyumdan sorumlu polis memuru Heribert Urban ve polis müdür yardımcısı Achim Schäfer da yer aldı.

Rheinland Pfalz Schura başkanı Akif Ünal misafirlere Shura çatı derneği olarak yaptıkları ve yapacakları çalışmaları anlattı. Çeşitli soruların sorulduğu program cemiyetin vermiş olduğu ikramla son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>