Frankenthal Milli Görüş’ten encümene ziyaret

Mehmet ÇALAY/FRANKENTHAL-Frankenthal belediyesinde geçtiğimiz aylarda gerçekleşen değişiklikler sebebi ile yeni göreve belediye encümeni olarak göreve gelen Bernd Leidig´i IGMG RNS bölgesine bağlı hizmet veren Frankenthal Hicret Cami olarak makamında ziyaret etti.

Ziyarete Hicret Camii başkanı Nadir idare, Cemiyet Imam Hatibi Abdullah Durmuş, IGMG RNS Bölgesi Basın Yayın Başkanı Frankenthal uyum meclisi üyesi Hicret Camii dış ilişkiler sorumlusu Mehmet Çalay katıldılar.

Milli Görüş heyetini samimi bir şekilde kapıda karşılayan Leidig ziyaretten oldukça memnun kaldığını ifade ederek böyle karşılıklı dialogların sürmesinden yana olduklarını söyledi.

Şimdiye kadar derneklerle itibatta olduğunu da bildiren Leidig Frankenthal şehri çok kültürlü geniş yelpazeli bir şehir. Çeşitli kültürlerle birlikte yaşamak güzel bir okadar da zenginliktir’ dedi.

Cemiyet başkanı Nadir idarede karşılıklı ziyaretlerden oldukça memnun olduğunu söyleyerek birlikte güzel çalışmalar yapabileceklerini söyledi ve daha sonra hatıra fotoğraf çekilinerek vedalaşıldı.

 

Comments are closed.