Frankenthal yeni belediye başkanı Knöpfel’e ziyaret

Frankenthal-Mehmet Calay/Almanya’nın Rheinland Pfalz eyaletinde bulunan Frankenthal şehrinde geçtiğimiz aylarda görev değişikliği sebebiyle boşalan belediye başkanlığına Bernd Knöppel seçildi.
Daha önce de Frankenthal’de CDU başkanlığı ve belediye encümenliği de yapan Knöppel halk arasında sevilen bir kişiliğe sahip.

Frankenthal IGMG Milli Görüş heyetide geçtiğimiz günlerde yeni seçilen başkana görevinde başarılar dilemek ve bir dizi görüşmeler yapmak için makamında ziyarette bulundular. Ziyaretten oldukça memnun olan başkan Knöppel, misafirlerini makam odasının girişinde karşıladı.

Görüşmeye cemiyet sekreteri Mustafa Kutlu, dış ilişkiler ve tanıtma başkan yardımcısı Harun Ateş, Gençlik Teşkilatı başkanı Tolga Yaşar, Rhein Neckar Saar bölgesi Basın Yayın Başkanı ve Frankenthal Hicret Camii dış ilişkiler sorumlusu Frankenthal uyum meclisi üyesi Mehmet Çalay katıldılar.

Sıcak bir atmosferde gerçekleşen buluşma karşılıklı bilgi alışverişinde bulunularak devam etti.Milli Görüş heyeti Frankenthalde yapmış oldukları hizmetleri ve çalışmaları anlatarak gelecekte de resmi kurum ve kuruluşlarla ileriye dönük çalışmalar yapabileceklerini ifade ettiler.

Başkan Knöppel de IGMG´nin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve bir çok aktiviteye katıldığını görmüş olduğu ilgi ve alakadan dolayı memnun kaldığını söyleyerek gelecektede yapılacak programlara seve seve katılacağını ifade ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Comments are closed.