Frankenthal’de Hasene ve Hicret Camii’nden evsizlere ikram

Mehmet ÇALAY/FRANKENTHAL-Geçtiğimiz günlerde Rheinland Pfalz eyaletinin Frankenthal şehrinin merkezinde IGMG RNS Bölgesi Hasene yardım kuruluşu ile Frankenthal Milli Görüş Camisi ile birlikte organize edilen etkinlikte evsizlere ve ilgi duyanlara sıcak çorba ve çay ikramı yapıldı.

Ekinlige ilgi oldukça fazlaydı.Yapılan ikili görüşmelerde böyle bir aksiyonun yapılmasının güzel ve etkileyici olduğu ifade edildi.Her iki sivil tolum kuruluşunun kendilerini tanıtma imkanı da bularak azda olsa önyargıları aza indirmeye çalıştılar.

IGMG RNS Bölgesi Hasene sorumlusu Ersun Emekci´de organizenin verimli geçmesinden oldukça memnun olduğunu ifade ederek gelecek çalışma dönemlerinde yine böyle aktivitelerin yapılacağını ifade ederek yetim projeleri, su kuyuları eğim alanında yapılan çalışmaları vatandaşlara birebir anlatma imkanı bulduklarını söyledi ve emeği geçenlere çok teşekkür etti.

Frankenthal Hicret Camii adına sorumlu olan Hüseyin Kutlu ve cemiyet Hasene Sorumlusu Enes Durasida böyle bir çalışma yaptıklarından dolayı memnun olduklarını Peygamber efendimizin buyurduğu gibi insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır anlayışıyla çalıştıklarını ifade ettiler.

Comments are closed.