Frankenthal’de toplu sabah namazı

IGMG RNS Bölgesi Irşad Başkanlığı tarafindan  Frankenthal Milli Görüş Hicret camiinde toplu sabah namazı programı gerçekleştirildi.

Pazar sabahı çok sayıda çevre teşkilat ve derneklerin katılımıyla sabah namazı programı yapıldı. Topluca kılınan sabah namazından sonra IGMG RNS Bölge başkanı başkanı Şerif Aslan bir selamlama konuşması yaptı;

’Programa katılanlara hepiniz bu anlamlı ve güzel programa hoş geldiniz, bizlere onur verdiniz sizlere ayrı ayrı teşekkür ederim. Allah yaptığımız ibadet ve duaları kabul etsin.

Teşkilatımızı ve siz değerli yöneticiler ve cematimizi canı gönülden kutluyorum, böyle anlamlı bir programa icabet ederek bizleri bahtiyar ettiniz ve meleklerin şahitliğine mazhar oldunuz,programda emeği geçen tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum, iştirak eden sizlere minnetlerimi sunuyorum’ dedi.

Daha sonra ise Alemi Islam Camii Imam Hatibi Hasan Çakmak hocaefendi duygu yüklü bir konuşma yaptı. Bu günlerde her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğinize ihtiyacımız var gün bir olma beraber olma var olma günüdür herkes üzerine düşeni yapmak için çalışmak ve bu onurlu davada safını belli etmek zorundadır.

Bu şekilde yapılan programlar bunun için bir fırsat ve buna zemin hazırlamak için bir vesiledir, ben de programı düzenleyen ve vesile olan kardeşlerimizi tebrik ediyor devamının gelmesini ümit ediyorum, bundan sonraki programlarda görüşmek üzere hepinizi Allah’a emanet ederek gününüzün hayırlı ve bereketli olmasını mevladan niyaz ederim’ dedi.

Daha sonra ise dualar yapıldı ve özellikle ülkemiz, askerimiz şehit ve gazilerimiz için dualar yapıldı ve güzel dileklerden sonra program sona erdi. Lokal bölümünde ise Frankenthal teşkilatının yapmış olduğu çorba ve çay ikramı yapıldı.

Frankenthal-Mehmet Calay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>