Frankenthal’de Uyum Meclisi, cemiyetleri bir araya getirdi

Mehmet ÇALAY(euturkhaber)

FRANKENTHAL-Frankenthal’de bir çok  faaliyetlere imza atan uyum melisi her sene geleneksel hale getirdiği ‘Dinlerde Akşam İbadeti’ konulu etkinlik bu sene Frankenthal İslam Kültür Merkezi şubesinde yapıldı.

Etkinliğe, ev sahibi İslam Kültür Merkezi  VIKZ, İslam Toplumu Milli Görüş IGMG, İslam Birliği DİTİB, Ahmediye Cemaatı, Protestan Cemaatı ve geniş bir izleyici topluluğu katıldı.

Program, İstiklal Özkan`ın modarötörlüğünde başladı. Yaşar Bezgin`in selamlama konuşmasının ardından, DİTİB İmam-Hatibi Lokman Çiftçi, Hac ile ilgili Kur`an-ı Kerim`den ayetler okudu. Milli Görüş Teşkilatından Hakan As da Ayetlerin Almanca anlamlarını aktardı. İslam Kültür Merkezleri adına Yaşar Bezgin hocaefendi günün konusu ‘Hac’ konulu güzel bir konuşma yaptı. Protestan cemaatı Papazı Martin Henninger de hacla ilgili görüşlerini anlattıktan sonra, Ahmediye cematının yapmış olduğu dua ve çocuk ilahi grubunun Almanca okuduğu ilahiden sonra programa katılanlara ev sahibi cemiyet tarafından yemek ikram edildi.

Programa misafir olarak Frankenthal Kriminal Polis Şefi Volker Klein, Uyum Meclis Üyesi Meryem Atasever, Bayan Neufeld, FT Milli Görüş Tanıtma sorumlusu ve uyum meclis üyesi Mehmet Calay, FT Milli Görüş İmam-Hatibi Hayrettin Ramazanoğlu da katılanlar arasındaydı.

Comments are closed.