Frankfurt Başkonsolosu başarılı iki öğrenciyi ödüllendirdi

EUTURKHABER/FRANKFURT-Almanya’daki Türk gençlerinin eğitimine verilen önemin vurgulanması ve gençlerin eğitime teşviki amacıyla Hessen eyaletindeki okullarda başarılı iki öğrenci için Frankfurt başkonsolosluk binasında ödül töreni düzenlendi.

Hessen Eyaleti’nde “Gymnasium’dan yüksek notla mezun olan iki başarılı öğrenciden Melissa Turhan 2000 doğumlu, 1,2 not ortalamasıyla Gymnasium der Arbeitschweitzer Schule Offenbach’dan mezun oldu. Melissa şu an Goethe Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyor, Anne Nilgün ve baba Veli Turhan çifti, kızlarının başkonsolos tarafından ödüllendirilmesi bizleri çok memnun etti’ dediler.YouTube Preview Image (Vidoyu TIKLA/GİR)

Diğer başarılı öğrenci Enes Arslan (2000) doğumlu, 1,7 not ortalamasıyla Gymnasium der Gehart-Hauptmann Schule Griesheim’dan mezun oldu. Futbola ilgisi var, dersi sınıfta dinlemesi bile onun için yeterli oluyor. Enes henüz üniversite öğrenimine başlamadı. Anne Emriye Arslan ile baba Niyazi Arslan ve Teyzesi Emine Derin ile Eniştesi Şakir Derin, Enes’in başarısının başkonsolos tarafından ödüllendirmesine çok sevindiklerini, bu nedenle yanında olmaktan çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Başkonsolos Karartı; ”Huzurunuzda Frankfurt Başkonsolosu olarak başarılı genç öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ailelerini de ayrıca tebrik ediyorum böyle evlatlar yetiştirdikleri için. Bundan sonraki öğrenimlerinde de aynı başarının devam etmesini diliyorum. Öğrenimin yanısıra sosyal olarak da kendinize ek olarak herhangi bir spor, müzik veya herhangi bir sanat dalıyla ilgilenmelisiniz. Arzumuz, her iki ülkeyi de vatan bilip iyi tanıyan, ayakları yere sağlam basan donanımlı ve özgüven sahibi gençler olarak yetişmeniz. Bunu tesis edebilirsek eşit yuttaşlar olarak ayakta kalabilirsek bugün tartıştığımız uyum, entegrasyon, yabancı düşmanlığı, eğitimde maruz kalınan dışlanmalardan daha emin oluruz” dedi.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Karartı, başarılarının devamı dileğiyle başarılı öğrencilere birer takdir belgesi ve akıllı telefon hediye etti.

Başarılı öğrenciler onuruna Başkonsolosluk binasındaki ödül töreninde ailelerin yanısıra aile yakınları , konsolos çalışanları ve basın mensupları hazır bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>