Frankfurt-Griesheim Yunus Emre Camii’nde Aileler Günü..!

‘Biz bir aileyiz gelin kermesde buluşalım’

İslam Toplumu Milli Görüş Hessen Bölgesi Frankfurt Griesheim Şubesi Aileler Günü’nde düzenlediği kermes dün kılınan Cuma namazının ardından başladı. 

YouTube Preview Image

IGMG Hessen Bölge başkanı Bilal Kaçmaz’ın Cuma vaazında Cuma namazı ve önemi konusuna değindi ve namazın edasının ardından açılan kermes proğramı büyük ilgi görüyor. Cemaattan, standlarda satışa sunulan bütün yiyecek ve içeceklerden mutlaka satın almalarını isteyen Hessen Bölge başkanı Bilal Kaçmaz, standlardan yok satmaları temennisinde bulundu.

Griesheim Yunus Emre Camii avlusunda Cami yararına gerçekleştirilen kermeste Türk mutfağından çeşitli lezzetler, tatlılar, pastalar, döner ve Adana şiş kebabı gibi çeşitler cemaata sunuldu.

Cuma günü açılan kermes, Cumartesi ve pazar günü de dahil olmak üzere üç gün sürecek. Kermes ailece saat: 12:00 ve 20:00 arası ziyaret edilebilir.

Aileler Günü Kermes proğramında hatipler, sohbetler, el sanatları, kına standları gibi aksiyonların gerçekleştirileceği proğram Yunus Emre Camii, Eichenstrasse 55, 65933 Frankfurt a. Main adresinde herkesi davet ediyorlar. Bu lezzetleri mutlaka tadın.

Ali SAĞLAM/FRANKFURT

Comments are closed.