Frankfurt Türk Kültür Merkezi’nde bayramlaşma

EUTURKHABER/FRANKFURT-Ramazan Bayramı münasebetiyle dün (Çarşamba akşamı) saat 18.00′de Türk Kültür Merkezi’nde bayramlaşma gerçekleşti. Başkonsolosluğun ev sahipliğinde gerçekleşen bayramlaşmada çok sayıda iş insanı ve sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcileri hazır bulundu.

Başta TC Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı olmak üzere Ticaret Ataşe Tansu Günendi, Ekonomi Ataşe Zeynep Akkaş Çağlar ve Din Hizmetleri Ataşesi Sıddık Yıldırım, Hessen Eyalet Milletvekili Turgut Yüksel, IHK Hanau Başkan yardımcısı Salih Taşdirek, Darmstadt IHK üyesi Mehmet Kocagöl, IGMG Hessen Bölge Başkanı Bilal Kaçmaz, Rhein Main Türk Alman İşverenler Derneği (DTGB) Başkanı Turgut Sezgin, MÜSİAD Hessen Başkanı Muhsin Kıdık, Başkan yardımcısı H. Ahmet Deliaslan, Almanya Türk Alman Toplumu Eşbaşkanı Atila Karabörklü, Bank AG Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan, Frankfurt ve Çevresi Türk Dernekleri Koordinasyon Başkanı Hüseyin Kurt, HeADD Başkanı Yelda Acar Gösterişli ile çok sayıda işadamı STK temsilcileri, cemiyet başkan ve üyeleri hazır bulundu.

Misafirlere günün önem ve anlamını dile getiren TC Frankfurt Başklonsolosu Burak Karartı: ”Bayram vesilesiyle yakın coğrafyamızda yaşananlar başta olmak üzere, tüm dünyada çatışmaların, sıkıntıların bir şekilde azalmasını temenni ediyoruz. Bayramların en azından bu sıkıntıların azalmasına vesile olmasını ve bölgemizin bütün dünyada barış ve huzurun olmasını temenni ediyoruz, diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin bayramını içtenlikle tebrik ediyorum. Ailelelerinizle ve sevdiklerinizle birlikte huzurlu, güzel bir bayram geçirmeniz temennisiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek barış, huzur ve sevginin hakim olduğu günlere kavuşmak ve bayramları bayram gibi yaşamak dileğiyle misafirlerle tek tek bayramlaştı.

Daha sonra ikili sohbetler, çay, börek ve tatlılar misafirlere ikram edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>