Frankfurt Yabancılar Meclisi Bașarılı Çalıșmalarına Devam Ediyor

FRANKFURT/EUTURKHABER-Geçtiğimiz yıl aralık ayında yapılan Frankfurt Yabancılar Meclisi Seçiminde Frankfurt Türk Cami Dernekleri Șemsiyesi altından ișbirliği yapan ve seçimlerde bașarılı olan listeler, bu ișbirliğini Frankfurt Yabancılar Meclisi çalıșmalarında da kararlılıkla devam ettiriyorlar.

Geçtiğimiz haftalarda yeni göreve gelen Frankfurt Belediyesi Uyum ve Eğitim Emcümeni bayan Sylvia Weber´inde teșrif ettigi son yapılan Frankfurt Yabancılar Meclisi toplantısınada Frankfurt Türk Cami Dernekleri Șemsiyesi altından ișbirliği yapan listelerin verdiği önergeler öne çıktı.

(Videoyu TIKLA)YouTube Preview Image

Toplantıda Frankfurt Yabancılar Meclisinin olușumunun 25´inci yılı nedeniyle organize edilecek „Frankfurt Yabancılar Meclisi Uluslararası Futbol Turnuvası“ hazırlık çalıșmaları istișare edildi. Zaman zaman hararetli tartıșmaların yașandığı konușmalarda, geçtiğimiz yıllarda Frankfurt Yabancılar Meclisi tarafından düznelenen turnuvalarını düzenleyenlerin tecrübelerinden yeterince faydalanılmadığı serzenișinde bulundular.

Bu tartıșmaların akabinde Frankfurt Yabancılar Meclisi tarihinde rekor diyebileceğimiz 13 önergenin görüșülüp karar verilmesine geçildi. Bu görüșmelerde „A.I.V. – Ausländische Interessenvertretung“ listesi temsilcisi Dr. Hüseyin Kurt tarafından Frankfurt Türk Cami Dernekleri șemsiyesi altından ișbirliği yapan ve seçimlerde bașarılı olan listeler adına kaleme alınan dört önerge dahil altı önerge kabul edildi. Bu önergelerde Frankfurt Belediye Encümenliğinden Frankfurt´ta hangı dillerde çiftdilli anaokulu olduğu, Frankfurt´ta hangi okullarda hangi tașıyıcılar ortaklığında çift/çok dilli eğitim veren kaç eğitim kurumu olduğu soruldu. Ayrıca Frankfurt gençlik çalıșmaları ile ilgili kararların alınması ve maddi kaynakların kullanımı konusunda son derece etkin bir kurum olan „Jugendhilfeausschuss – Gençlik Yardım Kurulu“ çatısı altına görev yapan Frankfurt Yabancılar Meclisi delegesine diğer delegeler gibi tam üyelik hakkı verilmesi talep edildi.

Diğer önergeler yabancılar meclisi üyelerinin bir kısmının toplantıyı terketmeleri ve toplantı karar yeterlilik sayısının altına düșülmesi nedeniyle görüșülüp kararlaștırılması bir sonraki toplantıya ertelendi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>