Frankfurt’ta 3. Eğitim Fuarı başarılı geçti

EUTURKHABER/FRANKFURT-Frankfurt Başkonsolosluğu himayesinde faaliyet gösteren Türk-Alman Eğitim Platformu’nun öncülüğünde ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla 3. Eğitim Fuarı düzenlendi.

Program Irmak Ülke’nin keman dinletisi ile başladı. Türk Alman Eğitim Platformu yöneticisi, öğretmen Yadel Oktay Çoşkun’un açılış konuşmasının ardında Frankfurt Eğitim Ataşesi Bora Başaran öğrencilere hitap etti.

University of Applied Sciences Frankfurt Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Achim Morkrammer yaptığı konuşmada hoşgörü üzerinde durdu.
Fuara, Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Fachhochschule Frankfurt) ve  Frankfurt Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen yetkililerin katıldı.
Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı yaptığı konuşmada, eğitimin insan hayatında en önemli konu olduğunun altını çizdi.
Karartı, ailelerin çocuklarına eğitim konusunda güçlü bir destek vermeleri gerektiğini belirttiği konuşmasında fuara destek veren kurum ve şirketlere teşekkür etti.
Fuarın bu yılki ana teması ‘Meslek Eğitimi’ olarak belirlendi. Fuarda çeşitli kurum ve şirketler tarafından informasyon standları açıldı. Bu standlarda gençlere kurum ve meslek tanıtımları yapılarak staj imkanları hakkında bilgi verildi. Ayrıca, bu kurum ve şirketlerde staj yapmak isteyenlerin başvuruları alındı.

Bunun yanısıra, fuarda uzman konuşmacılar tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Uzmanlar katılımcıların sorularına cevapladı.

Atölye çalışmalarıyla, Rhein-Main bölgesinde bulunan meslek okulları ve yüksek okullardaki eğitim sistemi, ağırlık konuları ve çalışma yöntemleri ile özgeçmiş hazırlanması ve iş başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı ve tecrübe paylaşımları gerçekleştirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>