Frankfurt’ta ‘Indian Fest’ yoğun ilgi gördü!..

ALİ SAGLAM/FRANKFURT-Frankfurt Mainzerlandstr’de Hind rüzgarı esti. Mütevazi bir alanda gerçekleştirilen Hindistanlı ların gerçekleştirdiği Festival geçtiğimiz Cumartesi sabah 8.00′den akşam 21.00′e kadar devam etti. 2 euro karşılığında bütün gün gezilebilen fuarda Hindistanlı aileler ve programa ilgi duyan her milletten insanlar festival alanınıa akın etti.

Festival alanında müzik eşliğinde gezilen standlarda el yapımı kolyeler, bileklikler, giyecekler, çeşitli süs ve ziynet eşyaları, oyuncaklar, hanımlar için ellere kına boyama gibi etkinlikler gerçekleşti.

Ayrıca ziyaretçiler, festivallerin olmazsa olmazı damak tadı olan kendine has özellikli Hind mutfağının çeşitlerini tatma imkanı buldular. Yiyecek isimleri, Hyderabadi Biryani, South İndian Chicken-Kurry mit Poori, gebackene Eis, Eis Pakora, Chole Bhature, Samosa gibi çeşitli yiyecek ve içecekler standlarda satışa sunuldu. Genelde Vegetarisch yiyecekler ağırlıkta olan Hind mutfağından bazılarını tatma imkanı bulduk, harikaydı.

Festivalde çocuklar da unutulmamış, onlar için de ayrı bir alandahazırlanmış olan zıplama balonunda doyasıya eğlendiler. Kapanışa doğru bir de çekiliş gerçekleşti ve hediyeler sahiplerini buldu. Bu ve benzeri faaliyetler her milletten insanların bir araya gelerek kültürlerini tanımaya ve kaynaşmasına vesile oluyor.

Comments are closed.