BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Frankfurt’ta KUBI/Aamana e.V. ‘Eğitim Fuarı’ büyük ilgi gördü

EUTURKHABER/FRANKFURT- Kısa adı KUBI olan Kültür ve Eğitim Derneği proje tanıtımı kapsamında Frankfurt´da, Fas’lı bir dernek olan Aamana eV. ile birlikte Frankfurt belediyesinin de katkılarıyla AmkA Frankfurt’ta ‘Eğitim Fuarı’ gerçekleştirdi.Frankfurt Belediyesinin himayesinde gerçekleşen fuara başta Eğitim ve Uyumdan sorumlu Frau Sylvia Weber olmak üzere, Fas Başkonsolosu Herr Mohamed Achgalou, Aamana e.V. Başkanı Herr Dr. med. Hmdouchi, Majid ve KUBI e.V. Genel Müdürü Arif Arslaner de katılarak fuarın başarılı geçmesi temennisinde bulundular.

YouTube Preview Image(Videoyu TIKLA/İZLE)

Gençleri eğitime hazırlıyoruz!..

Bu Eğitim fuarının amacı, aileleri ve gençleri eğitim konusunda bilgilendirmek, özellikle Almanya’da eğitim konusunda en büyük sıkıntıyı çeken ve bundan en çok etkilenen Fas’lı gençlerin ülkede dışlanmadan kendilerini iş hayatına, eğitime kazandırma yönünde yapılan ortak bir çalışma.

Eğitime yönelik 15 firma fuarda yer aldı!..

Fuarda alanlarında uzman konuşmacılardan Frau Aida Ben Achour ’Meslek Eğitimi ve Fas’lı gençlerin durumu’ konulu bir sunum gerçekleştirdi. Frau Prof. Dr. Soraya Moket ’Fas’lı kadınların aile içerisindeki görev ve rolleri ile meslek eğitimindeki ilişkisi’ konusunda seminer gerçekleştirdi.

Faslı aileler bu fuara büyük ilgi gösterdi!..

Çocuklarının eğitimleriyle ilgili konularda sıkıntı çeken Faslı ailelerin bu fuara ilgisi yoğun oldu. KUBI Başkanı Arif Arslaner Faslı Aamane e.V. Derneğiyle birlikte gerçekleştirilen fuarla ilgili görüşlerini açıkladı.

KUBI‘nin kurucusu yöneticisi olarak 25 yıldır çalışmalarımızı yaklaşık 150 çalışanıyla, 40′ın üzerinde projesiyle günlük ulaştığımız öğrenci ve aile sayısı 5 binin üzerindedir.

Frankfurt ve çevresinde geniş bir hizmet ağı oluşturduk. Meslek eğitimi konusunda  ve ailelerin çocuk yetiştirme konularında yardımcı oluyoruz.

Üniversiteyi yarıda bırakanlara destek!..

Şimdi yeni bir projeyi daha başladık, Türkiye’de bir üniversite öğrencisi okulunu yarıda bırakmışsa bir yıllık pedogojik alanda üniversiteye veya çalışma hayatına hazırlıyoruz.

Çalışmalarımız tüm etnik kökenlilere yöneliktir!..

KUBI olarak her yıl çeşitli organizeler yapıyoruz, genelde Türklere yönelik olmakla birlikte, diğer uluslara ve etnik kökenli insanlara da yönelik çalışmalar yapıyoruz.

Başarılı bir fuar gerçekleştirdik!..

Bugün Frankfurt belediyesinin de desteğiyle KUBI/Aamana e.V. ile birlikte Fas kökenli ailelerle gerçekleştirdiğimiz fuarı 200′ün üzerinde aile ve gençler 15 firmanın katıldığı fuarda branşlarına göre kendi çocuklarının geleceklerine yön vermek üzere bilgi sahibi oldular.

Arslaner ayrıca fuar alanında uzman eğitimciler aydınlatıcı seminerler sundular. Başarılı bir fuar gerçekleştirdiğimize inanıyorum” dedi.

 

Comments are closed.