Frankfurt’ta “Müzikmesse ve “Prolight+sound” şöleni

EUTURKHABER/FRANKFURT-Müzik enstrümanı ve ekipmanı ile profesyonel ses ve ışık sistemi sektörü alanında dünyanın en büyük fuarı kabul edilen “Musikmesse” ve “Prolight+sound” bugünün ve yarının uzmanlarına müzik endüstrinin geleceği hakkında yepyeni fikirler Frankfurt’taki bu fuarda görücüye çıktı.

2-5 Nisan tarihleri arasında açık kalacak fuarda, sahne ve eğlence dünyasının geldiği son nokta katılımcılara tanıtılıyor. Türkiye‘den müzik fuarına yedi, ses ve ışık sistemleri fuarına ise 4 firma katılıyor.

YouTube Preview Image (Videoyu TIKLA/GÖR)

Başkonsolos Burak Karartı, Ticaret Ataşesi Tansu Günendi ile birlikte salı günü fuar alanındaki Türk stantlarını ziyaret ederek katılımcı firmalarla tanışarak bir süre sohbet etti ve başarı dileklerinde bulundu.

Karartı, ziyarettin ardından Türk standlarından izlenimlerini basınla paylaştı.

”Geçtiğimiz yıl 16 firmanın katıldığı bu fuara Türkiye bu yıl 11 firmayla temsil ediliyor. Müzik aletleri bölümünde daha fazla firmamız yer almakta. Müzik aletleri ve entrümanların da yenilikçi teknolojilerle daha da geliştirildiğini görüyoruz. Firmalarımız yenilikçi trendleri yakalamış görünüyorlar. Her fuarda olduğu gibi ihracata yönelik bir fırsat penceresi olarak değerlendirdikleri bu fuarları büyük önem taşıyor. Bu bayrağı burada dalgalandırmaları nedeniyle memnunlar. Genelde bu fuarın son birkaç yıldır ziyaretçi sayısında azalma olduğunu bizimle paylaştılar” dedi.

Perakendecilere, distribütörlere, eğitim enstitülerine ve enstrüman yapımı, pazarlama ve performans hakları alanlarındaki uzmanlara ek olarak, Musikmesse, hırslı müzisyenleri de ticaret odaklı bir etkinlik konseptine dahil ediyor.

Yeni teknolojik gelişmeler, müzik ve etkinliklerin üretilme, tüketilme ve pazarlanma şeklini nasıl değiştirir? İki uluslararası fuarın tamamlayıcı programları bu sorunun etrafında dönüyor. Yaklaşık 300 atölye çalışması, panel tartışmaları, konferanslar ve ustalık sınıfları yeni darbeler üretecek ve ziyaretçilerin en son trendlere genel bir bakış açısı kazanmasını sağlayacak. 56 ülkeden firmalar en son ürün ve hizmetlerini fuar boyunca 1.606 katılımcı sunumunda sergiliyorlar.

Ayrıca, Frankfurt Fuar ve Sergi Merkezi, yaklaşık 200 konser ve canlı performans sergiliyor. Frankfurt’taki 50 mekanda 100 etkinlikle, beraberindeki Musikmesse Festivali bugün her zamankinden daha büyük.

Bu yıl fuarda yer alan Türk firmaları ve stand yerleşimi:

Bosphorus Cymbals Co. / Musikmesse: 30C11
Usta Isi Zil ve Muzik Aletleri San. ve Dis Tic. Ltd. Sti. / Musikmesse: 30D17
Orkestra Zilleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Sti. / Musikmesse: 30E10
Istanbul Zil ve Müzik Aletleri San Tic. Ltd. Sti. / Musikmesse: ’30E11
Amedia Zil ve Muzik Aletleri San. v Ltd. Sti. / Musikmesse: 30F27
Yapici Bando Müzikaletleri Ith. Ih Paz. Ltd. Sti / Musikmesse: ’31E65
Oz Dogan Muzik Aletleri Tic. Ltd. / Musikmesse: 31G87
Alternatif Ses Isik Elektronik Insa Turizm Ticaret Limited Sirketi/Prolight + Sound: 40F25
Cabrox Ses ve Sahne Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Anonim Sirketi
Prolight + Sound:’80E15Perdella Tekstil Dek. San. Tic. Ltd/Prolight + Sound:40B45
Servo Elektronik San. ve Tic. Ltd.Prolight + Sound: 80B19

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>