Frankfurt`ta Polis Dehşeti.!

Frankfurt Sachsenhausen semtinde eşiyle pizza yemeye giden aileye devriye polisi geceyi zehir etti.

Almanya’da göçmenlerin maruz kaldığı polis şiddeti olaylarına bir yenisi daha eklendi. Frankfurt Sachsenhausen semtinde eşiyle pizza yemeye giden aileye devriye polisi geceyi zehir etti. Olayın mağduru olan Ackermann ailesi, kendilerine yapılanların cezasız kalmaması gerektiğini düşünerek Türk medyasıyla bu olayı paylaştı. Bu çerçevede kendileriyle görüştüğümüz Ackerman ailesi olayı delilleriyle euturkhaber`e anlattı.

Mounir Ackermann(Sagda), Ali Saglam ile…

Babası Alman Müslüman, annesi Fas`lı olan Mounir Ackermann(30), yeni evlendiği eşi Türk kızı Ayşe A.(26) ile birlikte 24/25 Kasım Pazar gecesi saat 03:30 civarında evlerine 10 dakika mesafedeki yere arabasıyla giderek bir Pizzacının önünde yol kenarına kısa süre bekler. Pizza almak maksadıyla kısa süre sinyal lambalarını açan Mounir, arabasında eşi Ayşe`yi bırakarak pizzacıya gider. O sırada arabanın yanınına gelen bir polis `burada park etmek yasak` diyerek 35 euro ceza ödemesini istedi. Ayşe A. `da arabanın çalışır vaziyette olduğunu ve burada park etmediğini, eşinin de hemen gelmek üzere oldugunu nezaketle anlatmaya çalışır fakat polis ısrarla “Beni ilgilendirmez, benimle tartışma” diyerek ceza ödemesi yönündeki ısrarını sürdürür. Karşıdan olayı gören Mounir Ackermann hızla eşinin yanına gelerek nezaketle konuyu anlamaya çalışır. Polis memuru 35 euro cezayı hemen ödemelerini sert bir şekilde ifade eder. Mounir Ackermann sözü uzatmanın anlamsız olduğunu

Mounir Ackermann burada darp edildi…

düşünerek, cezayı ödeyeceğini söyler. `Bu sizin için iyi olur` der polis memuru. 50 Euro parayı polise uzatarak ödemenin faturasını rica eder. Polis memuru sert bir ifadeyle “Hayır” diyerek burada rüşvet olayı olmaz diye de ekler. Mounir Ackermann ise bu sözü anlamsız bularak -`ben size böyle bir şey demedim ki, nereden çıkarıyorsunuz bu sözü diyerek cevap verir. M. Ackermann `Parayı verdim, ceza faturamı verin de ben gideyim.` der, yine `Hayır` cevabıyla karşılaşır… O sırada aynı yere park eden arabalara da sadece `durmayın gidin` diyerek ceza kesmemesi üzerine, Mounir Ackermann `burası yasak ise neden onlara da ceza kesmiyorsunuz?` diye sorduğunda ise alaylı bir cevap gelir polisten. Onlar siyahi insanlar, bir arabayı süren siyah ise “Schwarz  Fahrer(kaçak sürücü)” gider, diyerek kahkaha attı. Faturayı tekrar isteyen Mounir Ackerman`a da “Defolun gidin” diyerek vucuduyla omzuna vurdu ve kendini savunmaya geçen Mounir`i arabaya yaslayıp ellerini bükmeye başladı, Ayşe hanım, eşinin elinden yeni ameliyat olduğunu yalvararak söylemesine rağmen özellikle ameliyatlı elini burkup eziyet ederek kelepce taktığını iddia etti.

Mounir Ackermann sağ elinden yeni ameliyat olmustu…

Eşinin yalvarmasına aldırmayan memur bir de karnına tekme attı. Ayşe A., eşini yakındaki polis merkezine götüreceklerini söyleyen memurlar, polis merkezinin bulunduğu yerin tam ters istikametine götürdüklerini, kendisini ıssız ve karanlık bir yere götürerek insafsızca darp ederek yerlerde sürüklediklerini iddia eden Mounir Ackermann, insanların gelmesinden çekinerek perişan bir vaziyette kelepçelerini açıp tekmelerle birlikte hakaretler ederek ortalıkta bıraktılarını iddia etti. Bitkin bir vaziyette eşi Ayşe`nin yanına gelen Mounir Ackermann hiç vakit kaybetmeden hastaneye giderek elinde, kolunda vucudunu çeşitli yerlerindeki darp izlerinin fotoğraflarını da çekip bir tutanak ile tespit ettirdi. Mounir Ackermann ve eşi Ayşe A..  Polisin karnına vurması nedeniyle istifra da eden, aynı zamanda bebek beklediklerini de ifade eden Ayşe A. olayın sokundan hala kurtulmuş değil. Tek tesellisi beklediği gibi hamile olmadığının anlaşılması. Ayşe A. “Allah`a sükür ki hamileyim sanıyordum, tekme sonucu yapılan muayenede  hamile olmadığım anlaşıldı. Ya o an için hamile olsaydım, şu an neler yaşardım düşünmek bile istemiyorum.” dedi.

Olayin geçtiği yolda arabalarher an park halindeler…

Tedavinin ardından Doktor raporu ve tutanaklarla birlikte avukatı nezaretinde Merkez Polis merkezine giderek faillerin cezalandırılması için şikayet dilekcelerini verdiler. Haklarını sonuna kadar arayacaklarını ifade eden Ackermann çifti, bu çerçevede Avrupa`da yayın yapan Türk basını ile irtibata geçerek seslerini üst makamlara kadar ulaştırmak amacında.
Ackerman çifti, bu hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerini ifade ederek, “ırkçı, sadist ruhlu birkaç polise haddinin bildirilmesi ve bu gibi hadiselerin bir daha tekerrür etmemesi için gayret sarfedeceğiz” dediler.
Son derece güven duyulan emniyet teşkilatının birkac ırkçı, kendini bilmezin bu güvenilir ve saygın Polis teşkilatını kirletmesine sanıyoruz, yetkililer de musade etmeyeceklerdir. Bizler Almanya`da yaşayanlar olarak Alman emniyet birimlerine olan güvenimizi sonuna kadar koruyacağız, Avrupa`da yayın yapan Türk basını olarak da üzerimize düşeni yaparak huzuru bozan kim olursa olsun olayı sonuna kadar takip edeceğiz.
Konuyu daha da ileri taşımak amacıyla Türk ve Alman basınının da davet edildiği ve olayın detaylarının taraflarca ele alınacağı bir toplantı tertip edildi. Olayı yaşayan mağdur ve darp edilen Ackermann ailesi Çarşamba günü saat 18:00`de Langestr. 25/27`de  Frankfurt`ta sessiz kalmayanları ve tüm medyayı bekliyor.

Ali SAGLAM/euturkhaber.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>